Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Oneflex Yalıtım Ürünleri, Yeni Konya Stadyumu’nda Tercih Edildi

HVAC sektöründe, kauçuk köpüğü yalıtım malzemeleri ile iddalı olan Das Yalıtım’ın, Oneflex markalı ürünleri, Yeni Konya Stadyumu’nda tercih edildi.

Dış cephesi yeşil-beyaz mebranla kaplı futbol topu görünümündeki 42 bin kişilik Yeni Konya Stadyumu, 400 bin metrekarelik bir alana oturuyor. Yeni Konya Stadyumu, 90 bin metrekare kapalı alana sahip. Tamamı kapalı tribünlerden oluşacak stadyumda, zeminden ısıtmalı futbol sahası, ısıtmalı koltuklar, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, amatör spor kulüplerine tahsis edilecek antrenman alanları, ofisler, 84 turnike, 22 asansör bulunuyor.
Yüksek teknolojiye sahip Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Levhaları, Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Boruları ve Formix Kontakt Yapıştırıcı / Kauçuk Bant / Oneflex PVC Bant gibi yardımcı ürünleri ve yeni Ses Yalıtım ürünü Fonec ile Oneflex, yurt dışında 32 ülkede tercih edilmesinin yanısıra yurt içinde de iddialı.
Yüksek ısı yalıtım değerine sahip olan Oneflex elastomerik kauçuk köpükler suya ve buhara karşı dirençli olmalarının yanı sıra, UV (Ultra Violet-Mor Ötesi) ışınlarına, zorlu hava koşullarına, yağlara karşı da direnç özelliği taşımakta. Oneflex elastomerik kauçuk köpüğü olağanüstü esneklik ve elastikiyet özelliği sayesinde tüm tesisat hatlarında ve dirsek T gibi yalıtımın zor uygulandığı yüzeylerde bile kolay ve hızlı montaj, yatırımcı ve uygulayıcısına zaman ve işçilikten tasarruf sağlıyor. Oneflex’in malzeme ve hücresel yapısı, su buharı geçirimine, uzun vadeli ve yalıtım verimliliğini garanti ederek yüksek direnç gösteriyor. Yangına karşı dirençli olup alevin yatay ve düşey yönde ilerlemesine izin vermiyor.
DAS  YALITIM, mekanik tesisat sektöründe ısı yalıtımı amaçlı olarak kullanılan elastomerik kauçuk köpüğü üretiminde Bursa Fabrikası ve İstanbul Merkezli yönetimi ile faaliyet göstermektedir.

Bir Cevap Yazın