Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Malatya MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası’nın tercihi CLIVET Soğutma Grupları oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının ısıtma soğutma sistemleri için, hava soğutmalı vidalı kompresörlü, çift bağımsız devreli, Eurovent A enerji sınıfı Clivet marka soğutma grupları ve Fancoiller kullanılıyor.

Hangarlarla birlikte 34 bin metrekare kapalı alan, 26 bin metrekare açık alanıyla toplamda 61 bin metrekare alanda 170 bağımsız bölümden oluşan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yeni binası’nın iklimlendirilmesinde, toplam soğutma kapasitesi 1,670 kW olan 2 adet Clivet Hava Soğutmalı Vidalı Soğutma Grubu ve toplam soğutma kapasitesi 1,640 kW olan 263 adet Clivet 4 Borulu Gizli Tavan Tip Fan-Coil Modeli kullanıldı. Kısmi ve tam yüklerde yüksek verimlilik değerleri ile yıl boyunca ekonomik işletme maliyeti sağlar.

Clivet vidalı kompresörlü, çift bağımsız devreli, Eurovent A enerji sınıfı soğutma grupları  1,430 kW’a kadar istenilen kapasiteyi sağlıyor. Soğutma, ısıtma, havalandırma alanında Avrupa’nın lider firmalarından olan Clivet Soğutma Grupları, uzun ömürlü ve yüksek verimli olma özellikleriyle otel,rezidans,avm,sosyal binalar gibi büyük hacimli alanlarda tercih ediliyor.

Bir Cevap Yazın