Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

IMI Hydronic Engineering Eğitimlerini Tamamladı

imi hydronic egitim

Tüm dünyada Hydronic College adlı çatı organizasyonu ile eğitim faaliyetlerini entegre bir şekilde sürdüren ve piyasaya sürdüğü yeni teknolojileri sadece eğitimle kullanılabilir kılacağını bilen IMI Hydronic Engineering, Türkiye’deki iş ortaklarına yönelik 2015 yılı eğitimlerini tamamladı. IMI, 2016 yılında da eğitimlerine hız kesmeden devam etmeyi hedefliyor.

27-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ilk sertifikasyon eğitimleri Enerji Gerçekleri – 1’de 3 tam gün boyunca devam etti. Eğitimler, IMI Hydronic College Direktörü Jean-Christophe Carette ve IMI Hydronic Engineering Türkiye Teknik Pazarlama & Teknik Eğitim Müdürü Tuğba Altay tarafından verildi.

Yılın ikinci eğitimleri ise 16-18 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. Enerji Gerçekleri – 2 Sertifikasyon Eğitimi üç tam gün boyunca IMI Hydronic Engineering Türkiye Teknik Pazarlama & Proje Geliştirme Müdürü Görkem Kızıltna Ustalı tarafından verildi.
IMI Hydronic Engineering’in iş ortaklarına yönelik gerçekleştirilen sertifikasyon eğitimlerinde hidronik dağıtım sistemleri öncelilkle teorik olarak anlatıldı. Eğitimlerde sektördeki en yüksek debilere sahip Basınçtan Bağımsız Kombine ve Balans Vanası TA-Compact-P, ayarlanabilir Kvs değerine sahip Kombine Balans ve Kontrol Vanası TA Fus1on-C ve yüksek Kvs değerine sahip Fark Basınç Kontrol Vanası TA-Pilot-R ürün sistem çözümlerini içeren teknik bilgiler aktarıldı.

Eğitim alan iş ortakları teorik bilgilerin ardından tesisat üzerinde IMI Hydronic Engineering’in benzersiz Ölçüm ve Ayar Cihazı TA-Scope ile uygulamalar yaparak bilgileri pekiştirdiler. Eğitimler sonrasında gerçekleştirilen sınavda, mühendislerden oluşan IMI Hydronic Engineering’in iş ortakları sertifika sahibi oldu. IMI Hydronic Engineering bugüne kadar toplam 48 adet sertifika vererek iş ortaklarının bilinçlenmesine katkı sağladı.

Her yıl enerji verimliliği sağlamaya yönelik ürünleri ile balanslamada yeniliklere imza atan IMI Hydronic Engineering, eğitimlerde ayrıca yeni ürünleri hakkında da bilgilendirme yaptı. Firma, yeni ürünleri olan Kombine Fark Basınç ve Kontrol Vanası TA-COMPACT-DP ve benzersiz patentli EQM karakteristiği ile hassas kontrol sağlayan Oransal Basınçtan Bağımsız Kombine ve Balans Vanası TA-MODULATOR hakkında detaylı bilgileri iş ortaklarıyla paylaştı.
Dünyada güçlü mühendislik bilgi birikimiyle ve balanslamanın mucidi olarak tanınan IMI, en güvenilir termostatik vana üreticileri arasında yer alıyor. 1862 yılında kurulan IMI plc’nin bir parçası olan IMI Hydronic Engineering, Türkiye’de 20 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor ve 5 yıldır da iş süreçlerini Türkiye’deki kendi ofisinden yürütüyor.

Bir Cevap Yazın