Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

İklimlendirme Sektörü Kariyer Günleri Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünün organize ettiği Kariyer günleri kapsamında düzenlenen “İklimlendirme Sektöründe Kariyerini Planla” konulu seminerde Sektör öğrenciler ile buluştu.

15 Nisan 2014 Salı günü Yıldız Teknik Üniversitesinde yapılan  seminere Sektör Derneklerinin Başkanları ve firma temsilcileri katıldılar. İlk olarak  ISKAV Vakfı Başkanı Sn. Cafer Ünlü’nün konuştuğu seminerde, İSKİD Başkanı  Sn. Naci Şahin ve İSİB Başkanı Sn. Zeki Poyraz, iklimlendirme sektörü, iklimlendirme mühendislerine duyulan ihtiyacın önemi, sektörde mevcut derneklerin iklimlendirme konusundaki faaliyet alanları ve kariyer fırsatları konusunda  öğrencilere bilgi verdiler.
25 milyar $ ihracat hedefine ulaşılabilmesi için gerekli politikaların oluşturulmasına Üniversite ve Sanayi işbirliği ilişkisini geliştirerek nasıl destek olabileceğimiz kariyer günleri kapsamında düzenlenen seminerde tartışıldı.
Sunumların ardından sektör firmalarından, Friterm adına Sn. Metin Duruk, Daikin adına Sn. Zeki Özen, Arçelik adına Sn. Hüsnü Kerpiçci ve Grundfos adına Sn. Nilgün Atıcı firma faaliyetlerini ve sektör tecrübelerini  öğrencilerle paylaştılar.
Seminer sayesinde  öğrencilerin kariyer planlama süreci ve bu süreçteki planlarını nasıl yapacakları, iş alanları, kurumların çalışanlarında aradığı yetkinlikler gibi konularda bilgi sahibi olmaları sağlandı.
Öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi gören seminerde İSKİD bünyesinde faaliyetlerini sürdüren üyelerimizin broşür, tanıtım kitapçıkları ve öğrencilere yönelik hazırlamış oldukları küçük hediyeler öğrencilerle paylaşıldı.
Ayrıca öğrencilerin iş ve staj konularındaki taleplerine yardımcı olunabilmesi için  hazırlanan formlar dağıtıldı ve öğrencilerin doldurmaları sağlandı.

Bir Cevap Yazın