Xylem Lowara’nın Frekans Kontrol Cihazı Hydrovar® Sistemlerinize Değer Katıyor!

Xylem Lowara’nın Frekans Kontrol Cihazı Hydrovar® Sistemlerinize Değer Katıyor!

1993 yılında yalnızca pompa sistemleri için tasarlanan ve bugün 5. Jenerasyonu ile sektördeki en gelişmiş mikro işlemcili frekans kontrol cihazı olma özelliğini sürdüren Hydrovar ®, marka gözetmeksizin IEC standartlı tüm eski ve yeni pompa motorlarına yatay veya dikey olarak kolaylıkla takılır. Bu sayede bina ve endüstriyel sistemler anında frekans kontrollü olarak çalıştırılabilmektedir.

Amerikan Consulting-Specifying Engineer® Dergisi’nin her yıl düzenlediği “Product of the Year” Yarışması’nda “Enerji Yönetimi” dalında 2017 yılı Altın Ürün ödülünü alan Hydrovar ®, sistemlerde %70’lere varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu özellik TÜV Avusturya tarafından tescillenmiştir.

Hydrovar ®, Modbus ve BACnet gibi sık kullanılan otomasyon dillerine tam uyumludur. Harici kontrol, veri izleme gibi özellikleri sayesinde tüm bina kontrol sistemleri ile ilave modül gerektirmeksizin kusursuz çalışır. Ayrıca istendiğinde 8 adet Hydrovar® birbiri ile haberleşerek aynı sistemde çalışabilir. Voltaj, faz, kısa devre ve topraklama hataları, aşırı ısınma, aşırı akım, susuz çalışma, eğri dışı çalışma ve kavitasyon gibi önemli sorunlara karşı pompa ve motoru korur, arızalanmasını %100 engeller. Arıza, hata ve pompa çalışma değerlerini hafızasına kaydederek proses kullanım analizlerinin istatistiksel olarak raporlanabilmesini sağlar.

Opsiyonel sensörleri ile birlikte kullanıldığında fark basınç, sabit basınç, sabit debi ve sıcaklık şeklinde 4 farklı çalışma modu bulunan Hydrovar ®, cihaz üzerinde yoğuşmaya ve buna bağlı arızalara izin vermez. Ayrıca yumuşak kalkış ve duruş modu ile pompaları sıralı ve eşit çalıştırarak bakım gereksinimlerini en aza indirger. 30’dan fazla dil seçeneğine sahip pratik menüleri ile tüm çalışma şartları cihaz üzerinden ayarlanabilir. Ayrıca kullanım ekranı istendiği anda şifrelenerek tüm ayarlar korunabilmektedir.

Gelişmiş teknolojiye sahip Lowara mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar ®, benzersiz özellikleri ile sistemlere kusursuz çözümler sunar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.