Wilo Atık Su Uzmanlığını Daha da Geliştirmek İçin İki Yeni Şirketi Bünyesine Kattı

Wilo Atık Su Uzmanlığını Daha da Geliştirmek İçin İki Yeni Şirketi Bünyesine Kattı

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada, pompa sistemlerinin öncü markası olarak faaliyetlerini sürdüren çok uluslu teknoloji grubu Wilo, atık suyun temizlenmesi ve arıtılması teknolojilerine yönelik uzman olan iki şirketi satın aldı. Su ve atık su arıtma tedarikçisi FSM (Frankenberger GmbH&Co KG) ile su ve atık su arıtma makinelerinin üretimi, bakımı ve onarımı konusunda uzman olan WSM’yi (Walower Çelik ve Makine GmbH) devir alan Wilo, su yönetimindeki hizmet yelpazesini geliştirmeye devam ediyor.

Dünyanın 50 İklim ve Sürdürülebilirlik Liderinden biri olan Wilo, atık su uzmanlığını daha da geliştirmek için iki uzman şirketi bünyesine katıyor. Dünyada 150. ve Türkiye’de 30. yılını kutlayan su teknolojilerinin öncü markası Wilo, bu satın alımlarla 2025 yılına kadar ulaşmayı planladığı sürdürülebilirlik hedefleri adına önemli bir adım daha attı. Wilo 2025 yılına kadar, 100 milyon insana temiz su sağlama ve su altyapısına yönelik yenilikçi çözümlerini artırmayı planlıyor.

Wilo olarak stratejik satın almalarla su yönetimi hizmet çeşitliliğini genişlettiklerinin altını çizen Wilo Grup Başkanı ve CEO’su Oliver Hermes, “Satın almalar sayesinde müşterilerimize daha da geniş bir çözüm yelpazesi sunabiliyoruz. Isıtma uygulamaları uzmanlığından su ve atık suyun taşınması, kullanımı ve arıtılmasındaki tüm uygulamaları kapsayan bütünsel çözüm sağlayıcı olarak stratejik gelişimimizi sürdürüyoruz” dedi.

Gruba katılan iki yeni şirket, Wilo Grup’un su ve atık su arıtma alanındaki tüm faaliyetlerini birleştiren Su Arıtma Stratejik İş Birimi’ne (SBU) entegre olacak. Şirketler bağımsız kalmayı sürdürecek ve kendi yöneticileri tarafından yönetilmeye devam edecek. Wilo Grup’un İcra Kurulu Üyesi ve CCO’su Dr. Patrick Niehr, “Wilo’nun pazar ve uygulama uzmanlığı ve iki şirketin özel çözümleri, mevcut iş kategorilerinde yeni fırsatlardan yararlanmak ve hep beraber yeni pazarlar geliştirmek için ideal bir birliktelik ortaya çıkarıyor” açıklamasını yaptı.

Wilo Grup Başkanı ve CEO'su Oliver Hermes
Wilo Grup Başkanı ve CEO’su Oliver Hermes
Wilo Grup'un İcra Kurulu Üyesi ve CCO'su Dr. Patrick Niehr
Wilo Grup’un İcra Kurulu Üyesi ve CCO’su Dr. Patrick Niehr

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

121. Sayımız Yayında.