Wilo, 2022 FIFA Dünya Kupası Stadyumlarına Sürdürülebilir Çözümler Sağladı

Wilo, 2022 FIFA Dünya Kupası Stadyumlarına Sürdürülebilir Çözümler Sağladı

Wilo, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası stadyumlarına yağmur suyu tahliyesi, saha sulama sistemleri, klima sistemleri ve hidrofor setleri tedarik etti. Dünya Kupası heyecanının ve coşkusunun doyasıya yaşandığı stadyumlara sürdürülebilir çözümler sağlayan Wilo, bu sayede yüksek verimliliğin sağlanmasına yardımcı oldu.

1872’ye dayanan uzun bir geçmişe sahip pompa sistemleri üreticisi Wilo, 2022 Katar Dünya Kupası için inşa edilen Al Lusail Stadyumu’nda güvenilir ve sürdürülebilir yağmur suyu tahliyesi ve klima sistemleri, Al Thumama Stadyumu’nda ise su temini ve saha sulama için hidrofor setleri tedarik etti. Katar’ın zarafetini ve güzelliğini ön plana çıkaran Al Thumama ve Al Lusail Stadyumları Arap kültürü geleneklerini de yansıtıyor.

Wilo Yüzde 40’ın üzerinde tatlı su tasarrufu sağladı

Wilo, Al Lusail Stadyumu için Aralık 2018’de ve Al Thumama Stadyumu için Eylül 2019’da uygulama süreçlerine başladı. Wilo, Al Lusail Stadyumu’na yağmur suyu tahliyesi için son teknoloji ürünü FA pompalarını sağladı. Suyun korunmasına en yüksek öncelik verildi ve stadyumun etrafındaki bitkileri sulamak için geri dönüştürülmüş su kullanılırken, kaçak tespit sistemleri tatlı suyun yüzde 40’ından fazlasını kurtarmayı başardı. Benzer şekilde, Wilo Atmos GIGA pompalar, sahaya yeterli ışığın girmesine izin veren ve aynı zamanda stadyumun klima sistemine yardımcı olan ve gölge sağlayan özel çatı malzemesinin çalışmasını kolaylaştırdı.

Aynı şekilde, Al Thumama Stadyumu da Wilo’nun “Wilo Helix-V” pompalarından oluşan gelişmiş saha sulama sistemi ile donatıldı. Kolay tasarımı, sağlam kaplin muhafazası ve korozyona dayanıklı çarkları ile daha yüksek verimlilik sağlayan “Helix-V pompaları” genel su beslemesi ve akışı daha da iyileştirerek stadyumda daha iyi bir su yönetimi sağlandı. Bununla birlikte her iki stadyum da Wilo’nun verimli ve sürdürülebilir pompalama çözümleriyle donatıldı. Söz konusu çözümler de stadyumların tasarım ve inşaat için “Global Sustainability Assessment System Trust”tan 4 yıldızlı bir sertifika alma yolunda ilerlemesini sağladı. Aynı zamanda Wilo’nun kaçak tespit sistemleri ve geri dönüşümlü su sulama sistemi de bölgedeki geleneksel stadyumlara kıyasla yüzde 40’ın üzerinde tatlı su tasarrufu sağladı.

Enerji verimliliği birincil önceliğimiz

Wilo Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Satış Bölgesi Grup Direktörü Yasser Nagi, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada Wilo’nun yenilikçi çözümlerinin, akıllı ürünlerinin ve hizmetlerinin verimli ve sürdürülebilir bir şekilde gelişmiş bina hizmetleri ve su yönetimi sağladığını söyleyerek, “Dijital dönüşümümüzde sistemli bir şekilde ilerlerken, ortaklarımızla birlikte sürdürülebilirlik stratejimizle iklimin korunmasına önemli katkılar sağlamak için çalışıyoruz. Ayrıca, Wilo’daki ekiplerimiz son derece verimli ve sürdürülebilir ürün ve çözümleriyle sürekli olarak sektörümüzde olumlu bir değişim yaratmaya çalışıyor. Şirket olarak enerji verimliliğini birinci öncelik olarak görüyoruz ve etkili su yönetimi sağlamak için son teknoloji çözümler geliştiriyoruz” dedi.

Qatar-Stadyumu-G-rseli-2

Qatar-Stadyumu-G-rseli-3

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.