Aldağ Banner
Aldağ Banner

Wavın’den Çevreye Ve İnsan Sağlığına Dost, Kurşun İçermeyen Pvc Borular

Wavın’den Çevreye Ve İnsan Sağlığına Dost, Kurşun İçermeyen Pvc Borular

100mm ve daha büyük çaptaki ilk basınçlı altyapı PVC borularının üretimine 1953 yılında başlayan Hollanda menşeili Wavin,

o tarihten günümüze kadar ürün geliştirme standartlarını ve yenilikçi çalışmalarını aralıksız sürdürerek suyun en yüksek standartlarda, sürdürülebilir, verimli ve insan sağlığına dost ürünlerle taşınmasında hep öncü bir marka oldu.

1950’li yıllarda Wavin tarafından dünyada ilk kez PVC malzemeden üretilen borular, sağlık yönünden tehdit içeren asbestli borular yerine kullanılmaya başlandı.

Bunun dışında PVC boruların korozyona dayanıklı olması ve kolay kurulum özelliklerinden dolayı altyapı sistemlerinde kullanımı yıllar geçtikçe arttı. Yıllar önce pazara yön veren bu gelişmenin ardından Wavin Türkiye, 2020 yılında PVC borularının üretiminde kurşun madde kullanmayarak yine çığır açan bir uygulamaya imza attı. Şirket, 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile kurşun ve benzeri ağır metal içeren katkı maddelerini istisnasız olarak tüm ürünlerinden kaldırdı.

Üretim esnasında PVC boruların yüksek sıcaklığa karşı fiziksel ve kimyasal bütünlüğünü korumak amacıyla stabilizatörler kullanılır. Wavin’in uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmaları neticesinde kurşunun yerine geçen, sağlık yönünden hiçbir tehdit içermeyen ve çevreye dost, toksik bir unsur barındırmayan yeni stabilizatörler geliştirildi. İçme suyunda devrim niteliğinde olan bu uygulama, içeriğinde insan sağlığını tehdit edebilecek kurşun gibi ağır metaller barındırmadığı için pazardaki PVC borular arasında halk sağlığını korumaya yönelik en iyi alternatif olarak yerini alıyor.

Konuyla ilgili Wavin Türkiye Genel Müdürü Fatih Asal şunlara değindi: “Yeni formüle edilen kurşunsuz boru ve ek parçalar, Wavin’in PVC bazlı ürettiği U-PVC ve O-PVC-APOLLO temiz su sistemleri, PVC atık su ve SiTech B1 zor alevlenir sessiz boru ürün gruplarının tamamını kapsamaktadır. Bizim sürekli ifade ettiğimiz gibi bir marka başarıyı bile sorgulamalı. Dünyanın en iyisi olurken, sadece finansal göstergelerle değil; aynı zamanda toplum için, çevre için ve gelecek nesiller için de en iyisi olmak durumundasınız. Bu değişiklikle birlikte Wavin’in “Dünyada en iyi, Dünya için en iyi” taahhüdüne yönelik çevreci ve insan sağlığına dost yeni bir uygulamasını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: