Aldağ Banner
Aldağ Banner

Wavin tüm dünyada yeni global amacını duyurdu

Wavin tüm dünyada yeni global amacını duyurdu

6 Şubat itibarı ile Wavin yeni kurumsal vizyonunu belirlediği amacını dünya çapındaki 12 bin çalışanın tümüne duyurdu. İnşaat ve Altyapı sektörünün lider oyuncusu, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin gelecekteki küresel zorluklara karşı mücadelesine katkıda bulunmak istiyor. Bu doğrultuda, belirlenen amaca ulaşılması sadece Wavin’in sunduğu ürün ve hizmetler ile ilgili değil, aynı zamanda Wavin’in bunu nasıl yaptığı sorusuyla da ilgilidir. Wavin’in dünya çapındaki 12 bin çalışanına eş zamanlı gerçekleştirdiği sunum, amaç odaklı bir organizasyon için belirlenen dönüm noktasının ilk adımıdır.

Sosyal zorluklar

Dünyadaki şehirler büyümeye devam ediyor: Birleşmiş Milletler araştırması, 2030 yılına kadar dünya nüfusunun% 70’inden fazlasının büyük şehirlerde yaşayacağına işaret ediyor. Kentleşme ile birlikte sürdürülebilir inşaat, güvenli ve verimli su tedariki, hijyenik tesisat koşulları ve yağmur suyu & atık suların tahliyesi konularında zorluklar yaşanmaktadır. İklim değişikliği, şehirlerin giderek artan kuraklık veya sel felaketleriyle uğraşmak zorunda kaldığı anlamına da geliyor. Bu sorunları çözmek içinse geniş kapsamlı tedbirlere ve eylemlere ihtiyaç vardır.

Şehirleri  refah seviyesi yüksek ve yaşanabilir kılmak

Wavin, su yönetimi alanında etkileyici bir geçmişe sahiptir. Şirket, 1955 yılında Hollanda’daki su şebekesini modernleştirmek için kuruldu. Sonraki yıllarda Avrupa ve Latin Amerika’da pazar lideri haline geldi. Bugün, bina ve altyapı alanındaki yenilikçi çözümleri ile küresel bir marka olarak bilinmektedir. Belirlediği yeni amacı “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Ortamlar İnşa Etmek” ile birlikte Wavin, gelecekte şehirleri refah seviyesi yüksek ve yaşanabilir hale getirmek için kendini adamıştır. Peki, nasıl? Belirlenen amaca hizmet etmek için 4 temel ilke konusunda harekete geçerek: güvenli ve verimli su tedariki, daha iyi tesisat ve hijyen koşulları, iklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler ve daha iyi bina performansı.

Karar vericilerle iletişim

Wavin aynı zamanda sosyal tartışmanın bir parçası da olmak istiyor. Dünyada 60’tan fazla Wavin ofisinde ve fabrikasında eş zamanlı gerçekleştirilen sunumlarda CEO Maarten Roef, Wavin’in yaşadığımız küresel sorunların çözümü için dünya genelinde belediyeler, gayrimenkul ofisleri, sivil toplum kuruluşları, mühendisler, bilim adamları, tesisatçılar ve müteahhitlerle sağlam bir diyalog kurmak istediğini belirtti.

wavin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: