Üntes 2021 yılında da Kendi Elektriğini Kendi Üreterek Doğa Dostu Üretim Felsefesini Sürdürdü

Üntes 2021 yılında da Kendi Elektriğini Kendi Üreterek Doğa Dostu Üretim Felsefesini Sürdürdü

google-news

Çevreci üretim teknolojileri ve enerji verimli ürünleri ile sektöre öncelik eden Üntes, 2018 yılı Haziran ayında yatırımını tamamlayarak devreye aldığı güneş enerjisi santralinde yaklaşık 4 yıldır kendi enerjisini kendi üretiyor. Ankara Kazan’daki üretim tesisinin çatısı üzerine kurulu olan sistem toplam 3.000 adet panelden oluşuyor ve 810 kWp kurulu güce sahip. Tesis yıllık elektrik üretim değerleriyle ortalama 12.000 adet ağacı kurtarma ve 597 ton CO2 salımına engel olma kapasitesiyle öne çıkıyor.

Üntes tükettiği enerjinin %100’ünü Güneş enerjisinden elde etti.

Günümüzde fosil kaynaklardan elde edilen enerji arzında yaşanan ciddi sıkıntılar, yenilenebilir doğa dostu enerji kaynaklarının önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Doğa dostu üretim felsefesi ile bu yöndeki çalışmalarına hız kesmeden devam ede Üntes güneş enerji panelleri ile ürettiği elektrik sayesinde tüketiminin tamamını çevreci enerji kaynaklardan karşıladı.

Üntes 2021 yılında ürettiği 911,52 MWh elektrik ile bugüne kadar güneş enerjisi santrali ile kendi enerjisini üreterek yaklaşık 2.191 ton CO2 salınımına ve 41.374 ağacın yok olmasına engel olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

119. Sayımız Yayında.