GF Hakan Plastik: Hep daha ileriye !

GF Hakan Plastik: Hep daha ileriye !

2016 yılında yüzde 100 Georg Fischer bünyesine geçen GF Hakan Plastik, geride kalan 5 yıllık süreçte kendi içerisindeki değişim, inovasyon ve yeni ürün geliştirme, yatırımlar ve Covid-19 pandemi sürecini de içine alan bu zorlu dönemi başarılı bir şekilde yöneterek gelişme ile tamamladı.

GF Hakan Plastik Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, düzenlenen basın toplantısında 5 yıllık süreci değerlendirirken 2025 hedeflerini de paylaştı.

2021 yılında yüzde 45’in üzerinde büyüme yakalayan markanın 2022 hedefi ise yüzde 50 büyüme.

GF Hakan Plastik, düzenlediği basın toplantısı ile borulama sistemleri alanında lider kuruluşlardan biri olan İsviçre merkezli Georg Fischer bünyesine geçişin ardından yaşanan 5 yıllık süreci, sektör değerlendirmelerini ve 2025 stratejilerini paylaştı.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında ürün müdürlerinin firmanın kalite anlayışı, dijital dönüşüm araçları ve yeni nesil ürünler üzerine gerçekleştirdikleri sunumlarının ardından konuşan Batuhan Besler, “Sadece 2022 yılı için değil, 2025 için hedeflerimiz büyük, alacağımız yolumuz var” dedi.

Konuşmasında 2016 yılından bu yana sağladıkları başarılara değinen Batuhan Besler, ürün portföyünün katma değeri yüksek, müşteri ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde genişletildiğini; inovasyonun tüm iş süreçlerine yayılarak hareket edildiğini belirtti. Yalın Üretim yaklaşımının her alanda uygulanabilirliği için çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Besler, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin bir katılımcısı olan GF Boru Sistemleri’nin stratejileri doğrultusunda şirket içi iş modelleri, ürün geliştirme ve üretim süreçleri sürdürüldüğünü ve bu konuda kararlılıkla hareket edildiğini ifade etti. Şu anda proje pazarında lider, perakende pazarında ise ilk 2 içinde olduklarını kaydetti.

5 yıllık süreçte yapı malzemeleri sektörü ve GF Hakan Plastik

İnşaat sektörü ve dolayısıyla inşaat malzemeleri sanayisinin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ekonomisinde de  lokomotif alanlarından birini oluşturduğunu belirten Besler:

“Ancak son 10 yılın en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan inşaat sektörü, maalesef 2018 yılından beri çeyrek bazında düşüşünü sürdürüyor. Bu yüzden geride bıraktığımız süreçte yaşanan dalgalanmalar istikrarlı bir grafik sergilenmesini mümkün kılmadı. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yaşanan bu durum ham madde tedariğinden üretime, yatırımlardan yeni projelerin ortaya çıkmasına kadar her alanda kendini hissettirdi. Özellikle son 2 yılda Pandemi’nin de etkisi ile iş yapış süreçlerindeki değişimler, ham madde tedariği ve lojistikte yaşanan sıkıntılar, döviz kurlarındaki hareketlilik, AB kriterlerinin ortaya konması, vb. konuları geçen sancılı bir dönem yaşandı.

Türkiye’de 55 yılı aşkın geçmişimizde, dünyada ise GF olarak 1802 yılından bu yana kullanıcılarımız için yaşam konforunu artıran yenilikçi ürünler sunmayı kendimize ilke edindik. Plastik boru sektöründe üstyapı, altyapı ve endüstriyel alanlarda sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerimizle, geniş bayi ağımızla her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru, en hızlı ve en kolay şekilde ulaşabilmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Müşteri şikayetlerini %70 oranında azalttık.

Ülkemizin yaşamış olduğu en sıkıntılı dönemlerde bile, yatırımlarımızı, araştırmalarımızı, üretimimizi ve ürün tedariğimizi ara vermeden sürdürmeye çaba sarf ettik.

Bu arada çalışanlarımız bizim için önemli bir değer. Kendi bünyemizde oluşturduğumuz eğitimlerle farklı departmanlarda görev yapan çalışanlarımıza sadece geçtiğimiz yıl toplamda 1.700 saati bulan 300’ün üzerinde iç eğitim programları gerçekleştirdik. Tabii dışarıdan aldığımız eğitimlerimiz de söz konusu. Örneğin Kırma Geri Dönüşüm bölümü çalışanlarımıza MEB onaylı “Geri Dönüşüm Ünitelerinde Hayat Boyu Öğrenme” eğitimi veya beyaz yakalı çalışanlarımıza yönelik teknik eğitimleri gösterebiliriz. ISG eğitimlerimiz de hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu. Aylık olarak devam eden eğitimlerimiz var. Bu sayede 2016 yılından bu yana iş kazalarında %80 azalma elde etmiş bulunuyoruz.

Aktardığımız ve daha aktaramadığımız tüm çalışmalarımız sonucunda 5 yıllık bu süreçte GF Hakan Plastik olarak %20 büyüme kaydettik. Karşılıklı güven ve bağlılık duygusu içinde her zaman bizimle birlikte olan çalışanlarımıza, destekleyen iş ortaklarımıza ve kullanıcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

2021 yılını değerlendirecek olursak olumsuz koşullar yaşanmasına rağmen başarılı bir yıl geçirerek %45’in üzerinde bir büyüme geçekleştirdik. İçinde bulunduğumuz yıl için de hızımızı kesmeden yol alma hedefindeyiz. 2022 yılı için yine kendimize yüksek hedefler belirledik. %50 ye yakın bir büyüme ön görüyoruz ki çalışmalarımızı da bu doğrultuda planlıyoruz” dedi.

 

GFHP-BT-Batuhan-BeslerGFHP-BT-sunum1

GFHP-BT-sunum2

GFHP-BT-sunum3

GFHP-BT-sunum4

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.