Aldağ Banner
Aldağ Banner

Thermocold Çok Fonksiyonlu Soğutma Gruplari

Thermocold Çok Fonksiyonlu Soğutma Gruplari

ATLANTİK GRUP GÜVENCESİ ALTINDA TÜRKİYE PAZARI’NDA

AAON (AMERİKA), ATLANTİK(FRANSA ), MITA (İTALYA), WESPER(FRANSA), CENTURY(GÜNEY KORE) gibi

ısıtma,soğutma ve havalandırma sektöründe ki bir çok köklü markanın distribütörlüğünü yapan ATLANTİK GRUP, soğutma grubu alanında İtalya’nın önde gelen soğutma grubu üreticilerinden THERMOCOLD firması ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Çok fonksiyonlu soğutma grupları (2-4-6 borulu) ve ısı pompası gibi geniş ürün gamı olan THERMOCOLD markası bütün modellerinde performans derecelendirmesini doğrulayan EUROVENT sertifikasına sahip olup, üretimini ERP direktiflerine uygun şekilde GÜNEY İTALYA’ DA gerçekleştirmektedir.

Çok fonksiyonlu soğutma grupları scroll veya inverter scroll kompresör seçenekleri ile tesisin ihtiyacı olan yük koşullarını hassas bir şekilde sağlayabilmektedir. Tüm kompresörlerinde MULTI-SCROLL teknolojisi kullanan THERMOCOLD yüksek enerji verimliliği değerlerine ulaşmaktadır. Bu, ESEER ve IPLV değerlerini optimize eden kısmi yüklerde enerji verimliliğinin artırılmasına ve gerçek ihtiyaçlara göre elektrik enerjisi tüketiminin azaltılmasına sebep olur.

Soğutma grupları soğutma işlemi yaptıkça bir başka yerde de ısıtma işlemi yapmaktadır. Genellikle bu atık ısı boşa gitmekte ve çevreye bırakılmaktadır. Oysaki çok fonksiyonlu soğutma grupları kısmi yada tam ısı geri kazanımı ile atık ısıyı başka yere aktarabilir. Bunun en güzel örneği kullanım sıcak suyu elde edilmesidir, cihaz soğutma yaptığı sürece bir boylerdeki suyu da bedelsiz olarak ısıtabilir.

Çok fonksiyonlu soğutma grupları ile aynı anda soğutma – ısıtma (heat pump) ve de kullanım suyu elde edilir. Özellikle endüstriyel tesislerde, otellerde ve villalarda kullanılan soğutma grubu yaz kış soğutmaya çalışırlar. Bu soğutma işleminin atığı olan ısı, kullanım sıcak suyu ya da idari bina ısıtmasında da kullanılabilmektedir.

Çok fonksiyonlu soğutma gruplarından QUATTRO PROZONE EA serisi kış aylarında -18 C dış hava şartlarında , aynı anda 60 C’ e kadar kullanım sıcak suyu ve ısıtma için sıcak su sağlayabilmektedir. Yaz aylarında ise aynı anda soğutma için soğuk su ve 60 C’ ye kadar ücretsiz kullanım sıcak suyu elde edilmektedir.

Öte yandan ısı pompası gereken endüstri ve sanayi tip projelerde düşük dış ortam sıcaklıklarında, yüksek çıkış suyu sıcaklığı istendiğinde içerisinde NORDIC KIT olan DOMINO EXR ve MEX EXR serisi çözüm olarak sunulmaktadır. Nordic kit ile  -20 C dış ortam sıcaklığında 55 C çıkış suyu sıcaklığı,

-10 C de ise 65 C’ ye kadar çıkış suyu sıcaklığı elde edilmektedir. Daha yüksek yoğuşma sıcaklığı ve daha düşük bir buharlaşma sıcaklığı sağlanmaktadır.

Ayrıca 5 ile 750 kW soğutma kapasitesi aralığında hava veya su soğutmalı soğutma grubu üretimi de yapılmaktadır.

Atlantik Grup olarak TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımları Kamp ve Eğitim Tesisleri projesi ve Piri Reis Üniversiteleri projelerinde çok fonkisyonlu grup uygulamalarımız başarıyla tamamlanmıştır.

Thermocold

Thermocold

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

104. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: