Aldağ Banner
Aldağ Banner

Standart Pompa’nın Enerji Verimliliği Semineri’ne büyük ilgi!

Standart Pompa’nın Enerji Verimliliği Semineri’ne büyük ilgi!

Dünyadaki elektrik enerjisinin yaklaşık %10’unu pompalar tüketmekte. Pompa sistemlerinin verimliliği, gelecek nesillere nasıl bir dünya bırakacağımızın da bir göstergesi. Çünkü enerji tüketiminin artması, enerji üretiminin de artması anlamına geliyor ve bu üretim arttıkça, ortaya çıkan karbon emisyonları yüzünden iklim krizinin de şiddeti artıyor.

Bu nedenle pompa sektörünün Türkiye’deki lider isimlerinden Standart Pompa, enerji verimliliği konusuna büyük önem veriyor. Pompa, hidrofor ve yangın söndürme sistemleri üreten ve 100’ü aşkın ülkeye ihracat yaparak Türkiye’nin global markalarından birine dönüşen Standart Pompa, Eko Tasarım Yönetmeliği’ne uygun verimli ürünler sunarken, Ar-GE çalışmalarıyla da enerji verimliliğini artıracak yeni çözümler geliştiriyor.

Standart Pompa, verimliliğe gösterdiği bu önem doğrultusunda Antalya’da “Enerji Verimliliği” temalı bir seminer düzenledi. Standart Akademi eğitimleri kapsamında 22 Mart Günü DoubleTree by Hilton Antalya City Centre’de gerçekleştirilen organizasyon büyük bir ilgi ile karşılandı. Konuşmacılardan Akdeniz Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü Termodinamik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca “İklim Krizi ve Karbonsuzlaşma Sürecinde Ticari Binalar İçin Enerji Etkin Sistemler” konusunda, Mühendislik ve Enerji Verimliliği Danışmanı Burak Rıza Toraman ise “Enerji Darboğazındaki Dünya’da Enerjinin Taşınım Maliyetlerini En Uygun Noktada Tutma” konusunda dinleyicileri bilgilendirdi. Standart Pompa Ürün Geliştirme Müdürü Dr. Mehmet Kaya ise “Su Pompalarında Eko Tasarım Gerekliliklerinin Bugünü ve Geleceği” konularına değindi. Seminer soru-cevap etkinliği ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

100. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: