Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Res – Ekotec Ortaklığı

Res Enerji  2010 yılında kurulmuş , 40 yıllık tecrübe ve birikimin ışığında ısıtma-soğutma sektöründe mühendislik ve satış hizmeti veren  deneyimli mühendislerinin ve dinamik kadrosunun yanı sıra  tecrübeli ve zengin bayi ağı ile iklimlendirme sektöründe önemli bir yer almaktadır. Kendi markası olan Restherma ısı pompası ürününün satışının yanında , Panasonic ısı pompalarının da Türkiye distribütörüdür.

Ekotec, 2009 yılında Sakarya’da kurularak Türkiye’ye ısı pompasını tanıtmıştır. Önceleri ithal menşeili ısı pompası getirerek uygulamalar yaparken 2013 yılından sonra resmen yerli ısı pompası üretimi yapmaya başlamıştır. Bireysel ve ticari ortamların iklimlendirmesinin yanı sıra chiller, merkezi soğutma sistemi, gıda kurutma makinesi, meyve soyma makinesi gibi ürünleri de gamına ekleyerek halka arz etmiştir.

Şimdi RES Enerji Sistemleri A.Ş.; ısı pompası konusunda yılların getirdiği deneyim, referans ve bilgi birikimini Türkiye’de üretim ile bir üst düzeye taşıyor.

2019 yılı başında yapılan ortaklık anlaşması ile Restherma markalı havadan suya, sudan suya ve havuz ısı pompaları Türkiye’de üretilmeye başlanmış olup ; RES Enerji’nin bilgi ve  deneyimi ile Ekotec’in yıllardır sürmekte olan başarılı imalat ve ihracat çalışmalarının bir araya geldiği bu ortaklığın sonuçlarının sektörde  yankı bulması bekleniyor.

RES Enerji Sistemleri A.Ş.; ısı pompalarına ek olarak yine Restherma markalı yüksek verimlilikte ve uygun fiyatlarda su soğutma grubu ürünlerinin imalatına yakın bir tarihte başlayacağını duyurdu.

Yapılan bu hamleyle sektöre bir devinim sağlanması ve iç pazara paralel olarak yurtdışı pazarlara da açılmak adına pazarlama faaliyetlerine başlanmış olup , bu doğrultuda  sektöre önemli döviz girdisi sağlanması planlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın