Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Etna Komple Paslanmaz Pompalı, Frekans Kontrollü Hidrofor Sistemleri

Etna Komple Paslanmaz Pompalı, Frekans Kontrollü Hidrofor Sistemleri

ETNA T-KI model frekans kontrollü hidrofor sistemleri; komple paslanmaz çelik, dik milli, çok kademeli santrifüj pompalar ile tesis edilmiş olup, konut, apartman vb. evsel nitelikli basınçlı su talebi, ticari bina (ofis, otel, hastahane vb.) ve endüstriyel talepleri karşılamaya uygundur.

ETNA T-KI serisi frekans kontrollü hidrofor sistemlerinde kullanılan pompalarda; pompa giriş-çıkış gövdeleri, pompa gövdesi, fan(çark), difüzör AISI 304 komple paslanmaz çelik olup; sızdırmazlık mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır.

Komple paslanmaz pompalı, frekans kontrollü hidrofor sistemlerinin en önemli avantajları; Talep edilen su basıncını farklı tüketim debilerinde sabit olarak karşılayabilmesi, böylelikle yüksek konfor sağlaması. Sistemin sessiz çalışması ve uzun ömürlü olması böylelikle bakım, yedek parça giderlerinin minimize edilmesi. Sistemin on-off çalışmaması sebebiyle enerji tasarrufu sağlaması. İşletme ve bakım kolaylığıdır.

Hidrofor sistemlerinde kullanılan frekans kontrol sürücü/leri kullanıcının özel bir talebi yok ise, genel olarak 1,2 pompalı sistemlerde pompa üzerine entegre, 3-4 pompalı sistemlerde ise ortak koruma-kontrol panosu içerisine tesis edilmektedir.

İşletme Basınç Aralığı 1,5  – 40 m3/h
Akışkan Niteliği Temiz, katı partikül içermeyen, agresif olmayan, kristalize olmayan, kimyasal olarak nötr su
Akışkan Sıcaklığı 0 – 40 °C
Mak. Çevre sıcaklığı 40 °C
Mak. İşletme Basıncı PN16
Koruma Sınıfı IP44
Özel İmalat Talebi 4-6 pompalı sistemler

Bir Cevap Yazın