Aldağ Banner
Aldağ Banner

Nano Teknoloji Süper Sıvı Isı İzolasyon Lar Şimdi Türkiye ‘de

Nano Teknoloji Süper Sıvı Isı İzolasyon Lar Şimdi Türkiye ‘de

USA da NASA tarafından 1990 yılında uzay mekiği çalışmaları esnasında keşfedilmiş ve sanayiye aktarılmış Süper SIVI ISI İZOLASYON malzemeleri LUFTSİS AŞ tarafından BRONYA markası ile Türkiye ye getirilerek güncel kullanıma ve satışa sunulmuştur. Tesisat ve İnşaat sektörlerinde devrim niteliğinde olan ürünlerin ilk sektörel tanıtımı 2018 Tarihinde yapılmıştır.

Açıklama yapan LUFTSİS AS Genel Md Uğur DARCAN “ Süper Sıvı Isı izolasyonlara ilişkin çalışmamız 1 yıllıktır. Devrim niteliğinde ki bu ürünler 3. Jenerasyondur. BRONYA ürünleri İZOLASYON sektöründe yeni bir çağı belirlemek tedir. Bilinen ve kullanılan tüm ısı izolasyon ürünlerine alternatiftir. Profesyonel seri BRONYA ürünlerimiz özellikle tesisat, inşaat sektörlerinde ve endüstriyel uygulamalarda fark yaratacağı, özellikle uygulama kolaylığı nedeniyle yaygın olarak kullanılacağı düşüncesindeyiz. Ürünlerin pazar sunumunu ilk yatırım ve uygulama toplam maliyetleri ile kıyaslandığında rekabetçi fiyatlardan yapacağız. Ürün gruplarımız EN 825 ve EN 15824 Standartlarına uygun TUV SUD laboratuvar test sertifikalıdır. Profesyonel seri maksimum ISI İZOLASYONU amacına uygun olarak geliştirilmiştir. Düşük ısı iletkenlik değeri ile sektör de Isı ve termal izolasyon tanımlaması ile pazarlaması yapılan katkılı boya ve sıvalardan tümüyle ayrışan bir üründür.  ”  dedi.

BRONYA  yeni nesil nano teknoloji bir sıvı ısı izolasyon malzemesidir. İçeriği %80 oranında 100 micron büyüklüğünde mikro seramik cam kürecikler den oluşur. Silikat esaslı kimyasal bağlayıcılar ile birleştirilmiştir. Fırça, spatula veya airless sprey ile kolayca uygulanır. Kullanım amacına göre içeriğine ilave inhibitörler (NF serisi yangın ilerletmeme) ilave edilmiştir. Mikro seramik cam kürecikler tam kapalı formda üst üste dizildiklerinde mükemmel bir ısı izolasyonu oluştururlar. Facade serisi bina mantolaması için geliştirilmiş olan ürün içeriğinde ayrıca silikon kürecikler bulunur ve su buharı difüzyon direnci çok düşüktür yani uygulama sonrası yapılar nefes alır.

EN 825 e göre tanımlanmış Isıl İletkenlik Hesap Değeri λ= 0,0010 W/mK  dir.

1 mm BRONYA Sıvı ISI izolasyonu 50 mm taş yünü izolasyona eşdeğerdir.

Almanya TUV SUD laboratuvarları EN 1062-3, EN ISO 7783-2, EN ISO 4624, EN 1542, EN 15428, EN 1062-6,  EN ISO 7783, EN 1062-3,  EN 13687-3,  EN 13501-1  test  metotları ile  sertifikalandırılmış            EN 15824 (Dış-İç Cephe Sıva Standardı) Kalite ve Class F Tutuşmazlık sertifikasyonuna sahiptir.

Kullanım alanlara İNSAAT dış/iç cephe ve endüstriyel her türlü izolasyon uygulamalarıdır. (Hava kanalları, tanklar, depolara, klima cihazları, frigofrig kamyonlar, sıcak-soğuk boru hatları, mekanik tesisat odaları, kazan ve ısıtıcılar vb.) 

BRONYA SIVI ISI İZOLASYON Özellikleri

 • %60 varan ısı kayıplarını önler.
 • Beyaz renklidir ancak sonradan istenen renge boyanabilir veya içeriğine pigment boya ilave edilerek renklendirilebilir.
 • Fırça veya Sprey tekniği ile 5mm lik katmanlar şeklinde uygulanır. (Maximum 4 mm +450 C için)
 • -60 /+200 C sıcaklık aralığında etkindir. (Daha yüksek sıcaklıklar için +450 C modifikasyonları vardır.)
 • Isı izolasyonuna ek olarak korozyon koruması da yapar.
 • Yapışma özelliği mükemmeldir ( Çelik’e 2 MPa, Tuğla / Beton’a tutunması 1,2 Mpa), Düşey olarak uygulama yapılır ve akmaz, sökülmez.
 • Dış cephe uygulamaları için olan modelinin (Facade modeli) Su buharı difüzyon direnç faktörü çok düşüktür (Yapı nefes Alır).
 • Yangına dayanıklıdır ve alev yürütmez (NF Modelleri)
 • Ömrü 15 yıldır.
 • Sabunlu su ile kolayca temizlenir.
 • 2-5-10 ve 20 Litrelik galonlarda satısı yapılır.

Kullanım Miktarları:

 • 1 m2 yüzey için ;
  • Fırça ile Uygulama 1 mm kalınlık Bronya …….     1,1 Litre
  • Airless Sprey ile 1 mm kalınlık Bronya    …….    1,3 Litre

Boru ve yüzeyler detaylı kullanım miktarı hesaplama için ……  https://nano34.ru/en/calculators/

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Merhaba iyi günler ben İran’dan Türkiye’ye nano yalıtım malzemesi getirmeyi düşünüyorum siz yada başka alıcılar bulabilirmisiniz teşekkür ederim iletişim numaram 05422680883

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: