İmbat ile Enerji Sektöründe Verimli İklimlendirme

İmbat ile Enerji Sektöründe Verimli İklimlendirme

Kaynakların sürdürülebilirliği ve sağlıklı bir Dünya için doğru enerji kullanımının önemi her geçen gün artıyor. Çevreyle uyumlu ve verimli enerji sağlamak, doğal enerji kaynaklarının etkin kullanımıyla mümkün. Modern teknolojiyle donatılan bu önemli yatırımlarda, tesislerin verimliliği ve çevreciliği nasıl sağlanıyor? İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüksek verimli ürünleriyle, enerji sektörü projelerinde ideal iklimlendirmeyi sağlamak için yer alıyor.

LM Windpower, İzmir

LM Windpower, Bergama’da bulunan kimyasal depo alanının iklimlendirmesini sağlamak için İmbat’ı tercih etti. Projede İmbat’ın HSE 031 model 1.500 m3/h debide, 8,25 kW soğutma ve 9,6 kW heat pump ısıtma kapasiteli, %100 iç hava ile 600 Pa cihaz dışı üfleme basıncı ile çalışan, kimyasal alanlarda sıkça tercih edilen Exproof Rooftop ürünü yer aldı.

Maspo Enerji, Manisa

Maspo Enerji, Manisa ALA-2 Jeotermal Enerji Santrali yatırım projesi için İmbat’ı seçti. Tesisin iklimlendirmesini sağlamak için endüstriyel proseslerde sıkça tercih edilen, iç yüzeyleri paslanmaz malzeme ile kaplı İmbat çatı tipi paket klimalar tercih edildi. İmbat projede; 28.000 m3/h debide ve 176,4 kW soğutma kapasiteli HSE 502 model ve 12.750 m3/h debide ve 102,6 kW soğutma kapasiteli, 40°C dış hava sıcaklığında %20 taze havalı, inverter plug fanlı, G4- F7 ve H2S aktif karbon filtreleri bulunan ve cihaz dışı 600 Pa üfleme basıncı ile çalışan HSE 352 model çatı tipi klimalarıyla sağlıklı ve ideal iklimi sağlayacak.

7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmakta, farklı beklentilere yönelik geniş opsiyonel seçenekler sunmaktadır.

Türkiye’de tasarlanan ilk Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle %100 yerli ürün tasarımlarına imza atarak kendi üretimini gerçekleştiriyor. Yüksek verimli, çevreye duyarlı ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

97. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: