Kıyı İstanbul’da İklimlendirme Çözümü İmbat’tan

Kıyı İstanbul’da İklimlendirme Çözümü İmbat’tan

Kıyı İstanbul projesinin iklimlendirmesinde, İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. Enerji verimliliği yüksek ve yüzde yüz yerli tasarıma sahip, 120 kW – 155 kW soğutma kapasitesi aralığındaki İmbat çatı tipi klimalar, projenin sağlıklı ve ideal iklim koşullarını sağlayacak.

146 dönüm üzerine kurulacak ve marina, çarşı, otel birimleriyle 4.000’i aşkın kişiye istihdam sağlayacak olan Kıyı İstanbul Projesi, tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nün bulunduğu Büyükçekmece’de göl ile denizin birleştiği noktadan başlayarak E5 karayolu paralelinde toplamda 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca konumlanacak.

Dev projede 152 odalı otel, 1000 yat kapasiteli marina ve açık hava müzesi niteliğinde iki katlı çarşı yer alıyor. 81.000’i kapalı 7.000’i açık olmak üzere toplamda 88.000 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Çarşı bölümünde 200’ün üzerinde mağaza yer alacak. Kesintisiz Marmara denizi manzarasıyla açık teraslara konumlandırılan premium restoranları ile dünya mutfağından seçkin örnekler sunacak. İmbat, çatı tipi klimalarıyla projenin Çarşı bölümü içinde yer alacak.

Kıyı İstanbul projesinin iklimlendirmesinde de yerli tasarım ve mühendislik gücü ile İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin tercih edilmesi, markaya duyulan güvenin ve yerli tasarıma verilen önemin de bir göstergesi oldu.

İmbat çatı tipi klima cihazları İmbat tasarımına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda ve kontrol ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanmakta ve maksimum enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Çevre dostu R-410A soğutucu gazının kullanıldığı İmbat çatı tipi klima cihazları; günlük, haftalık programlanabilen, Modbus veya Bacnet bina yönetim sistemlerine uyumludur. Uzaktan kumanda kontrolü ile kullanıcılarına gerekli mahal iklimlendirmesini oda içinden kontrol edebilme imkanı sunmaktadır.

İmbat uzun yıllardır birden fazla kompresörlü cihazlarında, aynı soğutma devresine farklı güçlerde kompresörlerin tandem olarak bağlandığı asimetrik soğutma teknolojisini standart olarak sunmaktadır.  Bu sayede mikroişlemci kontrolü ile değişken soğutma yüklerine göre kompresörler otomatik olarak sırayla çalışmakta, kompresörler eşit yaşlanmakta ve maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanmaktadır. Asimetrik kompresör uygulamasında kısmi yüklerde verim artmakta, farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalmakta ve ömrü uzamaktadır. Kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanmaktadır.

İmbat çatı tipi klimalar galvaniz iki sac arasında, 70 kg/m3 yoğunluklu ve taş yünü izolasyonludur. Dış cephe saclar galvaniz üzeri fırın boyalıdır. Bu özellikler iyi izolasyon, uzun ömür, hijyenik ve yangına dayanıklılık sağlamaktadır. İmbat çatı tipi klima cihazları %100 dış hava ile çalışabilmektedir. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.

Sahip olduğu bilgi ve deneyim ile sektöründe ilklere imza atan İmbat, yerli üretici olarak 21 yıldan bu yana çatı tipi klimaların tasarımı ve üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye ve uluslararası pazarlara sunduğu ürünlerle, mühendislik anlayışını dünyaya ulaştırmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

97. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: