Aldağ Banner
Aldağ Banner

GENERAL Life ile Isınma Giderlerinizde Akıllı Çözümler

GENERAL Life ile Isınma Giderlerinizde Akıllı Çözümler

GENERAL Life ile Isınma Giderlerinizde Akıllı Çözümler

ISIPARK A.Ş. tarafından üretilen GENERAL Life markalı oda termostatları hem tasarruf hem de konfor sağlıyor.

Yerli üretim ürünlerini pek çok ülkeye ihraç eden ve birçok firma adına OEM üretimler yapan ISIPARK, Türkiye’nin önemli oda termostatı üreticileri arasında yerini alıyor. Tasarımı ve fonksiyonel kullanımı ile tüketiciler tarafından ilgi gören oda termostatları arasında en çok tercih edilen model HT500 SET Akıllı Oda Termostatı.

Peki, oda termostatı nedir?

Oda termostatı, evinizin sıcaklığını ölçerek evinizi ayarladığınız sıcaklıkta sabit tutar ve kombinizi istediğiniz zaman açmanızı ya da kapatmanızı sağlar.

Oda termostatı nasıl çalışır?

Öncelikle oda termostatının doğalgaz sayacına, tesisata ya da sıcak kullanım suyuna müdahale etmeyeceğini belirtmek isteriz. On-off bağlantısı bulunan kombilerle birlikte kullanılan oda termostatları evinizi ayarladığınız sıcaklıkta sabit tutmanızı sağlarken, kombinizin gerektiği kadar çalışması ile doğalgaz faturalarınızda tasarruf elde eder. Böylece dış hava sıcaklığı düşse de yükselse de siz evinizde aynı sıcaklıkta konforu yaşarken, eviniz çok fazla soğumadan kombiniz devreye girerek gereksiz yakıt harcaması yapmaz.

Oda termostatı ile nasıl %35 tasarruf sağlanır?

 • Güneş, yalıtım gibi etmenler evinizin sıcaklığını etkilemektedir. Oda termostatı ile eviniz güneş ışığı alırken kombiniz daha az çalışacaktır.
 • Gündüz evinizin sıcaklığını 22oC’de sabit tutarak gereksiz yakıt harcamaz ve duvarların ısınması ile oluşacak enerji kaybını önleyebilirsiniz.
 • Uyku saatlerinizde oda termostatınızı 18oC’ye ayarlayarak hem sağlıklı bir uyku hem de tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Dışarıda olduğunuz zaman dilimlerinde evinizin sıcaklığını düşürerek gereksiz enerji harcamasının önüne geçebilir ve evinizi tekrar ısıtmak istediğinizde daha az enerji harcarsınız.

General Life

HT500 SET Akıllı Oda Termostatı nasıl çalışır?

HT500 SET, adaptör takılıyken akıllı oda termostatı olarak çalışır. Adaptör çıkarılıp pille kullanılmak istenildiğinde ise kablosuz oda termostatına dönüşür. Bu durumdayken mobil uygulamadan cihazı yönetemezsiniz. Tekrar akıllı oda termostatı kullanımına dönebilmek için adaptör bağlantısını gerçekleştirmeniz gereklidir.

HT500 SET Akıllı Oda Termostatının avantajları nelerdir?

 • Dünyanın neresinde olursanız olun evinizin sıcaklığını mobil uygulaması sayesinde kontrol edebilirsiniz.
 • Mobil uygulaması sayesinde pratik olarak günlük ve haftalık programlar oluşturabilirsiniz.
 • Konum modu sayesinde evinizden uzaklaştığınızda evinizin sıcaklığını düşürebilir ya da evinize yaklaştığınızda evinizin sıcaklığını arttırabilirsiniz.
 • Mobil uygulamasından seçilen tarih aralığına göre ısıtma ünitenizin çalışma saatini, evinizin sıcaklığını ve dış hava sıcaklığını grafik olarak görebilir, geçmişe dönük rapor alabilirsiniz.
 • Pil ile kullanımı sayesinde oda termostatını evinizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
 • LCD ekranı sayesinde cihazınız hakkında anlık bilgi sahibi olabilir ve üstündeki tuşlar ile ısıtma ünitenizi yönetebilirsiniz.
 • Yaşam alanınızın istediğiniz zaman istediğiniz sıcaklıkta kalmasını sağlar. Böylelikle ısıtma ünitenizin gereksiz yere çalışmasını önleyerek, faturalarınızda %30’a varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

General Life

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: