Aldağ Banner
Aldağ Banner

Etna’ nın İhracat Atağı Devam Ediyor

Etna’ nın İhracat Atağı Devam Ediyor

40 yılı aşkın üretim tecrübesi ile pompa teknolojileri sektöründe yeniliklere öncülük eden ETNA, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde güvenle tercih ediliyor ve kullanılıyor.

ETNA; ihracat kanalındaki satışlarını ve ihracat gelirlerinin toplam ciro içindeki payını yıldan yıla katlayarak artırmaktadır. 2019 yılı 12 aylık satış gerçekleşme sonuçlarına göre şirketin ihracatı, USD bazlı olarak bir önceki seneye göre %102 oranında artış gerçekleştirmiştir.  Söz konusu ihracat artışının temelinde, hedef pazarlardaki direkt müşteri ziyaretleri, sosyal medya tanıtım faaliyetleri vb. agresif satış-pazarlama faaliyetleri ağırlık taşımaktadır. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde; Aquatherm-Moskova ve Securica Moskova fuarlarına direkt katılım gerçekleştirilmiş olup, benzer şekilde Nijerya da gerçekleştirilen ve ülkenin önde gelen proje & mühendislik ofislerinin katıldığı eğitim-seminer organizasyonuna katılım gerçekleştirilmiştir. Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan da düzenlenen sektörel fuarlara ise yerel bayiler aracılığıyla katılım gerçekleştirilmiştir.

İhraç edilen ürünler arasında; frekans kontrollü hidrofor sistemleri, TS EN12845 ve NFPA20 standartlarına uygun yangın pompaları, atık su drenaj pompaları, uçtan emişli norm pompalar ve in-line sirkülasyon pompaları, mobil yangın söndürme & su tahliye pompası (Hızır) belirgin olarak öne çıkmakta olup, ağırlıklı olarak satışlar Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Romanya, Gürcistan, Irak, Azerbaycan, Mısır, Malta, Etiyopya, Nijerya, Bangladeş, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ ne gerçekleştirilmektedir. Son bir yıl içerisinde bu listeye İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Mauritius, Cezayir, Türkmenistan, Rusya, Vietnam eklenmiştir. İhracat gerçekleştirilen ülkeler arasında Çin Halk Cumhuriyeti ayrı bir öneme haizdir. Söz konusu ülkeye son olarak Avrupa Birliği ErP-ecodesign kriterlerine uygun in-line kuru rotorlu sirkülasyon pompaları ihracatı gerçekleştirilmiş olup, üretim gücü ile Dünya’ yı domine eden Çin’ e bu tarz enerji verimliliği yüksek, katma değerli ürün satışı ETNA’ nın ihracat başarısını perçinlemiştir.

Yeni ihracat noktalarına erişmek için 8-11 Eylül 2020 tarihleri arasından Milano-Italya’ da düzenlenecek MCE2020 fuarına direkt katılım gerçekleştirilecek olup, Kasım 2020’ de ise Kahire-Mısır’ da düzenlenecek FIREX fuarına ise yerel temsilci firma ile katılım planlanmaktadır. Yeni pazarlara erişmekte yüksek katkısı olacak EA serisi uçtan emişli (norm tip) pompalara FM Approvals onayı alınması tamamlanmıştır. ETNA, 500/750/1000 gpm debi ve 112-195 psi basınç aralığındaki yangın pompası taleplerini “FM onaylı” olarak karşılayabilmektedir.

ETNA, her üreticinin ana hedefinin Dünya’ ya satış olması gerektiğine inanmakta, bu doğrultuda üretim kalitesi ve uluslararası sertifikasyonları Dünya ile yarışacak şekilde güncel tutarak bu yarışın içerisinde aktif çaba göstermektedir.

etna

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Etna İhracat

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

104. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: