Aldağ Banner
Aldağ Banner

Etna Eğitim Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Etna Eğitim Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Olumsuz etkilerini günden güne daha çok hissettiğimiz Covid-19 salgını, iş yapma kültürümüzde ve alışkanlıklarımızda ciddi değişimlere sebep oldu. Bu değişimin en fazla hissedildiği alanların başında eğitim faaliyetleri gelmektedir. Salgın vesilesiyle daha sık tercih edilen online görüşme platformları mesafeleri ortadan kaldırmakta, herkesin rahat erişebileceği, daha verimli eğitim faaliyetlerine imkan tanımaktadır.

Bu kapsamda ETNA, rutin olarak gerçekleştirmiş olduğu çalışanlarına ve paydaşlarına yönelik eğitim faaliyetlerini sanal ortama taşımış Haziran – Kasım 2020 döneminde çalışanlarına 17 adet, paydaşlarına ise 1 adet genel ürün tanıtım, 11 adet ise firma bazlı özel online eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitimlerde pompa temel seçim kriterleri, pompaların negatif emiş koşullarında çalışması (NPSH), yeni ürünlere dair detaylı teknik bilgiler, frekans kontrollü sistemler ve özellikleri vb. hususlara odaklanılmıştır.

ETNA’nın eğitim faaliyetlerinin bir diğer bileşeni ise sektör dernekleri ile birlikte gerçekleştirdiği webinarlardır. Bu kapsamda Makine Mühendisleri Odası İstanbul şubesi (MMO) ev sahipliğinde 2 adet webinar gerçekleştirilmiştir. MMO ile gerçekleştirilen ve sunumunu Pazarlama Müdürü Yüksek Makine Mühendisi Halil Kızılhan’ın yaptığı ilk webinarda; Avrupa Birliği’nin çevreye duyarlı tasarım – ecodesign(ErP) 2009/125/EC direktifi ve bu direktifin pompa sektörüne yansımaları, frekans kontrollü sistemlerin yaygınlaşmasının sebepleri ve bu sistemlerin enerji verimliliğine olan katkısına değinilmiştir. İkinci webinarda ise; Yangın Grubu Ürün Müdürü Makine Mühendisi Egemen Odaman, TS EN 12845, NFPA 20 yangın standartlarının temel kriterleri, her iki standardın ayrıştığı hususlar, UL&FM onaylarının neleri kapsadığı, Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelik hükümlerinin muhataplara yüklediği yükümlülüklere dair geniş bir çerçevede bilgilendirmede bulunmuştur.

Tüm paydaşları ile tecrübe ve bilgi paylaşımını temel felsefe edinen ETNA, eğitim faaliyetlerini hız kesmeden devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Covid 19 eğitim Etna

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: