Daikin Yeni Isı Pompalarıyla, Frankfurt’ta Düzenlenen ISH Fuarı’nda Fark Yaratacak

Daikin Yeni Isı Pompalarıyla, Frankfurt’ta Düzenlenen ISH Fuarı’nda Fark Yaratacak

Daikin Avrupa N.V, dünyanın önde gelen iklimlendirme ve tesisat sektörü fuarı olan ISH 2023’te yeni nesil havadan suya ısı pompalarını kullanıcılarla buluşturacak. Fuarda, pazar lideri konumundaki Daikin Altherma 3 serisinin yanı sıra 2024 yılında lansmanı yapılması planlanan yeni Daikin Altherma 4 serisinin de tanıtımı yapılacak. Daikin Altherma 4 serisi, yeni dokunmatik ekran kumandası, uzaktan kontrol olanakları ve uzaktan sorun giderme becerisi sayesinde hem evde hem de toplumda ‘akıllı’ olma özelliği taşıyor.

İklimlendirme sektörünüçevreci ve inovatif şirketi Daikin, sektörüönde gelen firmalarının bir araya geldiği ISH 2023 fuarında yeni ürün ve hizmetlerini kullanıcıyla buluşturacak. Fuarda, dış ünite tasarımı ve yüksek sıcaklıkta sıcak su çıkışı ile ısı pompası pazarında devrim yaratan Daikin Altherma 3 serisinin yanı sıra yeni Daikin Altherma 4 serisi de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 2024 yılının ortalarında Polonya’da faaliyete geçmesi planlanan tümüyle yeni bir ısı pompası fabrikası kuracağını duyuran Daikin Avrupanın bu yatırımının sonuçları, yeni Daikin Altherma 4 ısı pompası serisinin tanıtımıyla ISH 2023’te görücüye çıkacak.

YENİ ALTHERMA 4 GELİYOR

2024 yılından itibaren piyasaya sürülecek olan Daikin Altherma 4 yeni nesil havadan suya ısı pompasıısıtmayı verimli, güvenli ve konforlu bir şekilde dekarbonize etmeye odaklanan Avrupa endüstrisine öncülük edecek. Daikin Altherma 4 serisi, yeni dokunmatik ekran kumandası, uzaktan kontrol olanakları ve uzaktan sorun giderme becerisi sayesinde hem evde hem de toplumda ‘akıllı‘ olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda üçüncü taraf “ev otomasyon sistemleri” ve “ev enerji yönetim sistemleri” ile uyum gösteriyor. Kapsamlı bir eğitim programıyla birlikte kişiye özel yeni bileşenler, ürünün taşınması, depolanması, kurulumu, servisi ve elden çıkarılması gibi ürünün yaşam döngüsü boyunca kurulumculara ve diğer paydaşlara verimlilik, güvenlik ve gönül rahatlığı sunmayı vaat ediyor ve tüm kullanıcılara Daikin’in diğer ürünlerinde olduğu gibi “İyi Hissetme Teknolojisi”ni deneyimleme şansı veriyor.

FARKLI KONUT TÜRLERİ İÇİN YENİ ÇÖZÜMLER

Daikin, bundan sonra da R32 soğutucu gazların kullanıldığı geniş bir portföy sunmaya devam edecek. Buna ek olarak, Avrupa’da Hidroflorokarbonların (HFC’ler) aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasıyla birlikte REPowerEU ışığında ısı pompalarına yönelik yüksek talebe bağlı olarak R454C soğutucu gazlı yeni bir havadan suya ısı pompası serisi tasarlayacak. Daha düşük GWP(küresel ısınma potansiyeli)’li soğutucu olan bu gaz, geniş bir kurulum yelpazesi sunacak. Bu durum ürünü Avrupa’daki farklı konut türleri için uygun hale getiren bir özellik olarak öne çıkacak. Ayrıca, tüm soğutucu gaz devresinin dışarıya monte edildiği ve güvenlik açısından mümkün olan durumlarda, R290 ile belirli ürün modelleri sunulacak. Daikin, diğer soğutucu gazlar için yaptığını R290’lı üniteler için de yapacak ve ekipmanın toplam kullanıömrünü göönünde bulundurarak özel güvenlik önlemleri alacak.

AMAÇ, EN İYİ TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRMEK

En dengeli soğutucu gaz seçimine ulaşmak için güvenlik, maliyet etkinliği, enerji verimliliği ve çevresel etkiyi tartarak uygulamaya ve müşteri ihtiyacına en uygun soğutucu gazı kullanmaya kendini adayan Daikin, bundan sonra da aynı ilke ile çalışmalarını sürdürecek. Bu konudaki görüşlerini belirten Daikin Avrupa Isıtma ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Patrick Crombez, “Burada açıklanan tüm nedenler, en yeni ısı pompası teknolojisini geliştirmek için yapılan özenli araştırmayı yansıtıyor. Tüm kurulumcuları ve sektör temsilcilerini ISH 2023’te Daikin Altherma 4 serisini görmeye davet ediyoruz. Mevcut Daikin Altherma 3 serisinin mükemmel dış ünite tasarımı ve yüksek sıcaklıkta sıcak su çıkışı ile ısı pompası pazarında devrim yarattık. Yeni seri ile pazar standardını bir kez daha önemli ölçüde değiştiriyoruz. Böylece üretim biriminden kullanıömrünün sonuna kadar tüürün yaşam döngüsünü dikkate aldığımızdan emin oluyoruz. Bunu yaparken Daikin olarak güvenliği ilk sıraya koyuyoruz; bu da yalnızca ünitelerin belirli tasarıözelliklerini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kurulumcu, toptancı, gayrimenkul geliştiricisi veya danışmanı gibi ilgili tüm paydaşlara eksiksiz bilgi verilmesini ve yeterli eğitimin alınmasını sağlıyor. Herkes için güvenli bir ortam sağlarken son kullanıcı konforunu en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Ayrıca endüstri çapında güvenlik standartlarının belirlenip uygulanmasını sağlamak için diğer ısı pompası sağlayıcılarıyla çalışmaya devam ediyoruz diyor.

DAIKIN AVRUPA, KALİTE VE GÜVENLİĞE ODAKLANIYOR

Daikin’in, yeni nesil havadan suya ısı pompalarını piyasaya sürmesinin yanı sıra, kurulumcunun profesyonelliğine, kalitesine ve güvenliğine odaklanan Avrupa çapında bir destek ve rehberlik programı sunarak çıtayı yükselttiğine değinen Patrick Crombez şunları da ekliyor: “Yeni ağ, Daikin’in son derece profesyonel kurulumcular ve teknisyenlerden oluşan Avrupa çapında güçlü bir ağ geleneğinin üzerine inşa ediliyor. Bu ağın, yeni kurulumcuların da katılması için açık olması planlanıyor. Program, kurulumcu topluluğunun, önümüzdeki Daikin Altherma 4 serisi de dahil olmak üzere, farklı tip konutlar için ısı pompası teknolojilerini tam olarak yönetmesini sağlayacak. Uygulama seçimini, beceri geliştirmeyi ve kurulum deneyimini dikkate alan program, kurulu ünitelerin ürün ömrü boyunca sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışması için yeterli ve kaliteli eğitim sağlamayı amaçlıyor. Programın uygulanması, Daikin’in bir bütün olarak endüstrinin güvenlik seviyelerini sürekli olarak yükseltme niyetini de destekliyor. Bu durum hem kurulumcunun hem de son kullanıcının gönül rahatlığını sağlayarak kullanıcı memnuniyetini artıran bir unsura dönüşüyor. Avrupa çapındaki son derece profesyonel tesisatçı ağımız ve yenilikçi ısı pompası teknolojilerimiz sayesinde son kullanıcılarımıza kalite ve gönül rahatlığı garanti ediyoruz. Yeni programı bir güven tanımı olarak görüyoruz. Kurulumcular, portföyümüzün tüm ayrıntılarıyla ilgili eksiksiz eğitim, destek ve rehberlikten yararlanıyor ve böylece müşterilere yüksek kaliteli kurulum, devreye alma ve satış sonrası bakım sağlıyor. Bu, ‘İyi Hissetme Teknolojimizi’ evlerinde kullanırken son kullanıcıların yaşayacağı gerçek bir kendini iyi hissetme deneyimi olacak. Tüm kurulumcuları programa katılmaya ve kendi deneyimleri ile Daikin’in bilgi birikimi arasında sinerji yaratmaya davet ediyoruz.”

ISHde Daikin’in “İyi Hissetme Teknolojisi” teması hakkında daha fazlasına https://www.daikin.eu/en_us/press-releases/daikin-europe-participates-in-ish23.html adresinden ulaşabilirsiniz:

Daikin Avrupa, 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında ISH ticaret fuarında (Stant E41, Salon 12.0, Messe Frankfurt fuar alanları, Frankfurt am Main) yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.