Aldağ Banner
Aldağ Banner

Camp Lemonnier Projesinde Nem Kontrollü Ve Korozyon Korumalı Aaon Rooftop

Camp Lemonnier Projesinde Nem Kontrollü Ve Korozyon Korumalı Aaon Rooftop

Afrika Cibuti bölgesinde 77 inşaat firmasının ana yüklenici olarak bulunduğu Camp Lemonnier, projesinde su deposu ve dağıtım sistemi binasında AAON roof top cihazları kullanılmıştır.

Projenin bulunduğu bölgede nem oranının çok yüksek olması ve projenin deniz kenarında olmasından dolayı cihazların hem nem kontrolü yapabilmesi hem de korozyona karşı dayanıklı olması istenmiştir.

AAON roof toplar nem kontrolünü modülasyonlu hot  gas reheat  sistemle yapmaktadır.

Korozyon koruması için de evaporatör  ve kondenser bataryaları polimer kaplıdır. Bu teknik özellikleri dolayısıyla bu projede ön plana çıkmıştır. Hot gas reheat sistemli nem alma opsiyonu ile ilave enerji harcamadan nem kontrolü yapılabilmektedir.  Bu özellikleri sayesinde projede istenen şartları yüzde yüz karşılamaktadır.

AAON roof top cihazları değişken debili kompresörleri ve değişken debili fanlarıyla mahal basınç kontrolü yaparak mahallin içine toz girmesini engellemektedir. 50 mm kalınlığında çift cidarlı ısı köprüsüz panel yapısı ile dış yüzey ile ısı transferi 3 kat daha düşüktür. Kondenser alanlarının geniş olmasından dolayı 55 ⁰C dış hava şartında %100 taze havalı çalışabilmektedir.

proje

proje

proje

proje

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: