Aldağ Banner
Aldağ Banner

Etna Ea Serisi Uçtan Emişli Pompalarına Fm Onayı Aldı

Etna Ea Serisi Uçtan Emişli Pompalarına Fm Onayı Aldı

ETNA, 40 yılı aşkın üretim tecrübesi, uzman satış kadrosu ile ulusal ve uluslararası taleplere cevap verebilmek adına Türk Standartları Enstitüsü tarafından “Türkiye’nin Yangın Standardı” olarak belirlenen TS EN 12845 standardına ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Yangından Korunma Birliği NFPA’in NFPA 20 standardına uygun yangın pompası üretimini gerçekleştirmektedir. Gerek ulusal gerekse de uluslararası standartlara uygun ürünler üretme prensibi ETNA’nın başarısının altında yatan en temel yaklaşımdır.

Yangın pompası taleplerinde; uluslararası prestijli bağımsız kuruluşlarca test edilip onaylanmış ürünler gün geçtikçe daha fazla talep edilmekte ve bu yaklaşım sektör açısından pazara sunulan ürünün kalitesini ve bu kalitenin sürekliliğini gösteren temel bir unsur haline gelmiştir. Bu kapsamda ETNA; 12/03/2020 tarihi itibariyle FM 1319 “Approval Standart for Centrifugal Fire Pumps (Horizontal, End Suction Type)” standartlarına göre tasarlanmış uçtan emişli yangın pompalarına FM onayının alınması sürecini tamamlamıştır Alınan FM onayı neticesinde; EA serisi uçtan emişli pompalarına 500/750/1000 gpm debi ve 119-195 psi basınç aralığındaki yangın pompası taleplerini FM onaylı olarak karşılayabilmektedir.

ABD merkezli FM Global uluslararası bir sigorta şirketi olup FM Approvals ise FM Global’in şirketler için endüstriyel, ticari ürün ve servisleri sertifikalandıran birimidir.

FM Approvals, üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir liderdir. FM’in de aynı NFPA gibi kendi standartları bulunmaktadır, bu standartlar her ne kadar birbiri ile benzerlik gösterse de FM standartları NFPA standartlarına göre daha zorlayıcıdır.

FM 1319 Standardı ise yatay uçtan emişli santrifüj yangın pompaları için test ve onay koşullarını içermektedir. Bu standarttaki gereklilikler temel olarak ANSI Hidrolik Enstitüsü (HI) ve NFPA 20 standartlarını baz almaktadır.

Yeniliklere öncülük eden ETNA; gelişmiş pompa özelliklerini inovatif teknoloji ile buluşturarak; kaliteli, güvenilir, enerji verimliliği yüksek, düşük işletme maliyetli ve çevreye duyarlı ürünler sunma vizyonu ile ilerleyerek Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır.

etna

etna

etna

etna

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

100. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: