Aldağ Banner
Aldağ Banner

BİYOGAZ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİNDE TERCİH ATLANTİK GRUP OLDU

BİYOGAZ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİNDE TERCİH ATLANTİK GRUP OLDU

İklimlendirme sektöründe verimli sistemler üzerine faaliyet gösteren Atlantik Grup, düşük işletme maliyetli mühendislik çözümleriyle endüstriyel alanlarda da farkını ortaya koymaya devam ediyor.

Biotrend ‘in Balıkesir, Malatya ve Uşak biyogaz elektrik üretim tesislerindeki biyogaz nem alma sistemlerinde Atlantik Grup’un distribütörlüğünü yaptığı İtalya’nın önde gelen soğutma grubu üreticilerinden Thermocold marka soğutma grupları kullanıldı

Biyogaz soğutma sisteminin temel amacı tesis alanının hemen yanındaki çöp alanından çekilen biyogazın içindeki su buharının ısı eşanjörü aracılığı ile alınmasıdır. Su buharından arındırılmış biyogaz, elektrik üretimi için kullanılmaktadır.  Soğutma grupları bu nem alma işlemi için 5/10 C rejiminde soğuk su üretmektedir.

BİYOGAZ ELEKTRİK ÜRETİM

Thermocold soğutma grupları Eurovent sertifikalı olup, üretimi ERP direktiflerine uygun olarak İtalya’da gerçekleşmektedir.

BİYOGAZ ELEKTRİK ÜRETİM

Düşük elektrik tüketimi biyogazdan elektrik üretimi yapan bu tür tesisler için çok önemli bir kriter teşkil etmektedir. Thermocold soğutma gruplarının sahip olduğu yüksek mevsimsel verimlilik (SEER) değerleri sayesinde kullanıldığı tesislerde enerji ekonomisi sağlamaktadır.

Öte yandan endüstriyel tesislerde üretim sürecinin herhangi bir aksamaya uğramaması da son derece önemlidir.

Thermocold soğutma gruplarında çoklu scroll kompresör bulunmaktadır. Herhangi bir kompresör arızasında diğer kompresörler çalışmaya devam edeceği için soğutma grubu yedeklemesine de ihtiyaç duyulmamaktadır.

Mühendislik çözümlerine önem veren Atlantik Grup uzman servis ekibi ile sahada devreye alma hizmeti vermektedir. Ekibimiz tesisatın doğru yapıldığından emin olduktan sonra cihazı devreye almakta, akabinde kullanıcıya eğitim vermektedir.

HVAC sektöründe doğa dostu sistemlerin kullanılması için yoğun çaba gösteren Atlantik Grup endüstriyel soğutma sistemlerinde de bu felsefe ile yoluna devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

100. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: