Paz. Ağu 9th, 2020

Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Ayvaz’ın Bölge Müdürü Almanya’daki Şirket Eğitimine Motosikletiyle Gidiyor

Ayvaz, Almanya’da düzenlediği teknik eğitime uçak yerine motosikletiyle gitmek isteyen Bölge Müdürüne destek çıktı. Gidiş-dönüş uçak bileti ücretiyle motosikletine yakıt alacak olan Bölge Müdürü, Avrupa’da 6 bin kilometre yolculuk hedefliyor.

Sektörün köklü firması Ayvaz, Ağustos ayında Almanya’da gerçekleştireceği bir teknik eğitime uçak yerine “motosikletiyle” gitmek isteyen Tuzla Bölge Müdürü’ne yeşil ışık yaktı. Şirket kendi imkanlarıyla yolculuk planı yapan Bölge Müdürü’ne yakıt harcamasında kullanmak üzere uçak bileti tutarında maddi destek sağladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Ayvaz Tuzla Bölge Müdürü Özen Acar, şirketin Ağustos ayında Almanya’da gerçekleştireceği 5 günlük bir eğitime dahil edildiğini; bunun üzerine yolculuğu “havadan” değil “karadan” yapmanın aklından geçtiğini söyledi. Bu düşüncesini şirket yönetimiyle paylaşan Acar, İcra Kurulu Başkanı’ndan onay aldıktan sonra motosikletle Almanya yolculuğu için gerekli hazırlıkları yapmaya başladı.

Yıllık izin sürecinde yapacağı yolculuğa İstanbul’dan başlayan “436 kilometrelik” bir etapla yola çıkacak olan Bölge Müdürü; sırasıyla Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nden geçerek Almanya’nın Schloß Holte-Stukenbrock şehrine varmayı hedeflediğini söyledi. Acar, dönüş yolculuğunda ise Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova ve Bulgaristan üzerinden ülkemize giriş yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Geçen yıl İstanbul’dan yola çıkarak Adriyatik kıyılarına uzanan ilk uluslararası motosiklet deneyimini gerçekleştirdiğini söyleyen Acar, bu yıl tek başına ve tek motorla Avrupa turu yapmaya hazırlandığını belirtti. Tek başına Asya turuna çıkan akademisyen motosikletçi Asil Özbay’ın kendisine ilham verdiğini söyleyen Acar “Bu yıl hedefim Avrupa. Daha önce görmediğim yerleri bu yaz keşfetme fırsatı bulacağım. Şirket yöneticilerime verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Motosikletimle gelecek yıllarda daha uzun soluklu turlara çıkmanın planlarını yapıyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın