Aldağ Banner
Aldağ Banner

Armacell’den Endüstriyel Uygulamalar için Aerogel Isı ve Ses Yalıtım Çözümleri

Armacell’den Endüstriyel Uygulamalar için Aerogel Isı ve Ses Yalıtım Çözümleri

Armacell, ekipman yalıtım pazarı için esnek yalıtım köpükleri üretiminde bir dünya lideridir. Armacell ürünleri, mekanik ekipmanların enerji kaybını azaltır, yalıtım altında korozyon riskini en aza indirir, üstün bir ses izolasyonu ve yangın güvenliği sağlar. Kaplama ürünleri ile çevresel faktörlerin meydana getirdiği hasarları, en aza indirilebilir. Dünyanın en hafif katı malzemesi Aerojel, dikkate değer bir malzemedir. Yolundaki bir mermiyi durduracak kadar güçlüdür. NASA, onu dünyaya bir kuyruklu yıldız parçası getirmek için kullanmıştır. Aerojel, jelin sıvı bileşeninin havayla değiştirildiği, kuru ve gözenekli hale getiren jelden türetilen bir katıdır. Hacminin % 90’ından fazlası boş alandır ve bu da aerojeli dünyanın en hafif katı malzemesi yapar. Aynı zamanda camdan bin kat daha az yoğundur, bu da onu dünyanın en düşük yoğunluklu katı malzemesi yapar.

ArmaGel bugün kullanılabilir olan en iyi izolasyon malzemelerinden biridir. Rakip izolasyon ürünlerine göre %80 daha ince olmasına rağmen eşit termal performans sunar.

ArmaGel’in 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlıkları mevcuttur. Kalın bir tabaka geleneksel aerogel izolasyonuna kıyasla adam saat başına daha fazla izolasyon kapsamı sağlayabilir.

ArmaGel HT çevre için güvenlidir, klorür içermez. Silis aerogel malzemeleri doğada bulunur ve herhangi bir zararlı ya da tehlikeli kimyasal bulundurmaz. ArmaGel HT biyolojik olarak çözünmez; yerel yönetmeliklere uygun olarak atılmalıdır.

Uygulama sıcaklıkları farklı ArmaGel HT ve Armagel DT nin özelliklerine bakalım.

ArmaGel HT

Hidrofobik ve nefes alabilirliği sayesinde ArmaGel HT mekanik ekipmanları daha uzun süre kuru tutar ve yalıtım altı korozyon oluşumunu önlemeye yardımcı olur. ArmaGel HT, yalıtım kalınlığında %80’e varan, metal kaplamada %50’ye varan tasarruf, daha küçük bir tesis ayak izi sağlayan azaltılmış boru aralığı ve daha az boru desteğine ve metal işlemeye yol açan azaltılmış sistem ağırlığı sağlar.

Özellikleri:

 • Sıcak ve nemli koşullarda 650°C’ ye kadar uygulama sıcaklığı
 • 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlık seçenekleri
 • B-s1,d0 yangın sınıfı
 • Rakip yalıtım ürünlerinden %80’e kadar daha ince, 5 kata kadar daha iyi iyi performans
 • İzolasyon altı korozyona karşı mükemmel koruma (CUI)
 • ASTM C1728 uyumlu
 • Kurulumu için yapıştırıcı gerekmez
 • Hidrofobik

ArmaGel DT

Yeni nesil aerojel yalıtım teknolojisi; esnek ve bükülebilir, üstün termal performans, izolasyon altında korozyona karşı koruma özellikleri sunar. ArmaGel DT, kriyojenik ve çift sıcaklık uygulamaları için güvenilir bir çözüm olup Armacell Energy’nin mevcut ürün yelpazesiyle uyumludur. ArmGel DT levha şeklinde gelir. Esnektir, çatlamaz ve minimum atıkla herhangi bir boru boyutuna uyacak şekilde uygulanabilir. 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlıklar mevcuttur. Geleneksel aerojel yalıtıma göre adam-saat başına daha fazla yalıtım imkânı sağlar, iş gücünde üretkenliği artırır. Ekipmanı daha uzun süre kuru tutmaya ve yalıtım altındaki korozyonu azaltmaya yardımcı olur. Yalıtım kalınlığında yaklaşık %50, metal kaplamada %25’in üzerinde, buhar bariyeri ve bantlarda %25’in üzerinde tasarruf sağlar.

Özellikleri:

 • Üstün akustik performans. (ArmaGel DT, geleneksel akustik yalıtım sistemlerine kıyasla daha ince ve hafiftir.)
 • Sıcak ve nemli koşullarda -196°C ~ +250 °C uygulama sıcaklığı
 • 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlık seçenekleri
 • Rakip yalıtım ürünlerinden %80’e kadar daha ince, 5 kata kadar daha iyi iyi performans
 • İzolasyon altı korozyona karşı mükemmel koruma (CUI)
 • IMO sertifikalı
 • ASTM C1728 uyumlu
 • Kurulumu için yapıştırıcı gerekmez
 • LNG uygulamaları için uygun
 • Hidrofobik

ArmaGel’i endüstri uygulamalarında tercih eden Dünya Firmaları:

Brezilya; Abreu e Lima Rafinerisi (RNEST) SNOX 1 (U-93)

Brezilya; Abreu e Lima Rafinerisi (RNEST) unit  (U-60)

Brezilya; Petrobras

USA; Shell Vito (Açık Deniz Teçhizatı)

USA; Chevron

Güney Kore; BP Mad Dog II (Petrol Platformu)

Rusya; Gazprom

Rusya; Novatek

İngiltere; British Petroleum

Armacell, ana merkezleri EMEA, AMERICA ve APAC bölgelerinde olan, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve toplamda 23 üretim tesisi bulunan global bir şirkettir. Şirket, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC), su tesisatı, ulaşım, otomotiv, rüzgar enerjisi, tersane-denizcilik, spor ve inşaat gibi sektörlerde hizmet vermektedir. Armacell, teknik ekipman yalıtımı için özel yalıtım malzemelerine, yüksek teknoloji ve hafif uygulamalar için yüksek performanslı kauçuk köpüklerine ve yeni nesil Aerojel Battaniye teknolojisine odaklanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: