Yüksek Sızdırmazlık Özelliği ile Truevalve Kelebek Vanalar

Yüksek Sızdırmazlık Özelliği ile Truevalve Kelebek Vanalar

Ekonomik maliyetlerin ve güvenliğin önem kazandığı sektörde, Truevalve Kelebek Vanalar oldukça büyük avantaj sağlıyor. Tesisatlarda akışkan kontrolü için sıkça tercih edilen bu vanalar, hat üzerinde oldukça az yer kaplayarak mükemmel sızdırmazlık özelliği sunuyor.  Düşük basınç kayıpları, montaj ve bakım kolaylığı, kullanım ömrünün uzun olması da özellikleri arasında yer alıyor.

Kelebek vanalar genel olarak gövde, klape, conta, mil ve kontrol mekanizmasından oluşuyor. Seçim esnasında akışkanın türü, basıncı ve sıcaklığı gibi temel kavramlar göz önünde bulunduruluyor. Akışkana göre, EPDM-NBR-VİTON-TEFLON sızdırmazlık contalı, nikel veya paslanmaz çelik klapeli olarak seçilebilen Kelebek Vanalar, bağlantı özelliğine göre WAFER veya LUG tip olarak tercih ediliyor.

Truvalve Kelebek Vanaların manuel kontrol mekanizması olduğu gibi, pnömatik aktüatör ve elektrik aktüatör montajı ile de kontrolü sağlanabiliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte Kelebek Vanalar, saf TEFLON conta ve klape tasarımları ile yüksek aşındırıcılığı olan kimyasal proseslerde kullanım imkanı sunuyor. Bununla birlikte arıtma, gıda, demir-çelik, biyokimya, kağıt sanayi sektörleri gibi birçok alanda kolaylıkla tercih ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.