Yüksek kaliteli projelerin adresi olan Vira, ürünlerini prestijli projeler ile buluşturmaya devam ediyor

Yüksek kaliteli projelerin adresi olan Vira, ürünlerini prestijli projeler ile buluşturmaya devam ediyor

İstanbul’un en prestijli projelerinden Taksim 360 ve Üsküdar Nevbahar projelerinde ViraDeg vakum degazörleri tercih edildi.

2019 Haziran ayında yaptığı toplantı ile yurtdışındaki bayilerine ve yurtiçindeki projecilere ViraDeg Vakum Degazörünü tanıtan Vira Isı ve Endüstriyel Ürünler A.Ş. tanıtımını yaptığı ürünlerin Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de prestijli projelerde kullanılmasının gururunu yaşamaktadır.

Vakumlu gaz giderici olarak da isimlendirilebilen ViraDeg Vakum Degazörleri, birçok sistem durumu ve bilgilerini okuyabilen ve kaydedebilen tam otomatik bir kontrol sistemine sahiptir. ViraDeg optimum enerji verimliliği elde edilmesine ve sağlıklı bir ısıtma sistemi sağlanmasına olanak tanırken zamanla oluşabilecek maliyetlerden de tasarrufunu sağlayan paket tip bir üründür. Korozyon gibi havadan kaynaklanan sorunların önüne geçebilmek ve sistemin ömrünü uzatmak amaçlanmaktadır.

Vira, Taksim 360 projesine Avrupa standartlarında üretmiş olduğu manyetik tortu tutucu, hava ayrıcı, otomatik hava purjörleri ve vakum degazörü ile komple sistem çözümü sunmuştur. Manyetik tortu tutucu ile tesisattaki hem tortuların hem de metal partiküllerin tutulması amaçlanırken, otomatik hava purjörleri ile uç noktalarda biriken serbest havanın, hava ayırıcı ile hava kabarcıklarının ve vakum degazörü ile çözünmüş havanın ayrıştırılması amaçlanmıştır.

Sisteme bypass şeklinde bağlanan ViraDeg-R modeli refill özelliği ile sistem basıncının düşmesi halinde dolum yaparak basıncı dengelemektedir.

Üsküdar Nevbahar projesinde ise ViraDeg V6 modeli tercih edilmiştir.

ViraDeg vakum degazörleri 4 bara kadar olan tesisatlarda ViraDeg V4, 6 bara kadar olan tesisatlarda ViraDeg V6 ve 9 bara kadar olan tesisatlarda ise ViraDeg  V9 modeli  ile hizmet vermektedir. ViraDeg  V4-R, V6-R ve V9-R modelleri ise bu ürünlerin otomatik dolum özelliği olan versiyonlarıdır.

Bunun yanı sıra tesisatın tamamen havasızlaşması durumunda kendini standby konumuna alarak enerji israfının önüne geçilir. Tesisata yeniden bir hava girişi durumunda tekrar çalışmaya başlayarak sistemi sürekli havadan arındırmış olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

97. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: