Wavin’den bir ilk: PPR ek parçalarda “nikelsiz” yeni dönem

Wavin’den bir ilk: PPR ek parçalarda “nikelsiz” yeni dönem

Yarım asır boyunca sıcak & soğuk su tesisatı, ısıtma ve soğutma, atık su drenajı, yağmur suyu yönetimi, altyapı ve kanalizasyona yönelik ürün ve çözümleriyle öne çıkan Wavin, çevre ve  insan sağlığı konusunda sektörde devrim yaratacak adımlar atıyor. Plastik boru sektöründeki birçok ilkte imzası olan Wavin, son olarak  PPR insörtlü parçalarının metal kısmından nikel kaplamayı kaldırarak hijyenik suya erişim konusunda çığır açacak yeni bir dönem başlatıyor.

Günümüzde çevre kirliliğinin artmasının ilk nedenleri arasında, ağır metallerin aşırı ve denetimsiz kullanımı geliyor. Öte yandan ağır metaller insan sağlığını da olumsuz etkiliyor.  Örneğin; zararlı ağır metallerin başında  gelen Nikel, DNA hasarı ve alerjik hassasiyette artışa neden oluyor. Bu nedenle Avrupa içme suyu direktifine göre, içme suyuyla temas eden malzemelerin Nikel ile kaplanması sınırlandırıldı. Ürün ve sistemlerini doğayı korumak, enerji verimliliğini artırmak, temiz ve güvenli bir çevre sağlamak için tasarlayan Wavin, sınırlamayla birlikte hijyenik suya erişim konusunda önemli bir adım atarak, PPR insörtlü parçalarının metal kısmındaki nikeli kaldırıyor.

Wavin’den güvenilir ve sürdürülebilir çözümler

Dünya genelinde, insanların temiz ve hijyenik suya erişimine katkı sağlamak için çaba gösteren Wavin, Türkiye’de ilk olan bu uygulama sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar inşa etmeyi hedefliyor. Sıcak soğuk su sistemleri ve ısıtma uygulamalarında kullanılan Wavin Pilsa PPR ve PP-RCT boruları, geniş ürün gamı ve farklı alternatifleriyle tesisatta uzun ömürlü ve yüzde yüz güvenilir çözümler sunuyor. Wavin Pilsa PPR boru ve ek parçaları yeşil, gri ve beyaz olmak üzere  farklı renklerde Polipropilen Random Copolimer’den imal ediliyor. Ayrıca yeni nesil Tip 4 hammaddeden uretilen PP-RCT Tip4 tasarımı da ürün gamında yer alıyor.

Suyun renk, tat ve kokusunda değişikliği önlüyor

Biyolojik ya da kimyasal maddeleri barındırmayan Wavin Pilsa PPR ve PP-RCT boruları montajının kolay olması, hijyenik olması, paslanmaması gibi bircok avantajı ile galvanizli boruların yerini alarak her turlu bina ici, bina dışı soğuk ve sıcak su tesisatlarında benzersiz kullanıma olanak tanıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan alınan sağlığa uygunluk ve icme suyu tesisatında kullanılabilirlik sertifikasına sahip olan ve insan sağlığına olumsuz etkisi bulunmayan borular,  suyun renk, tat ve kokusunda değişikliği önlüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.