Aldağ Banner
Aldağ Banner

Viessmann’dan Eşi Benzeri Olmayan Bir Sanal Platform: Viessmann.Live

Viessmann’dan Eşi Benzeri Olmayan Bir Sanal Platform: Viessmann.Live

Viessmann’ın ISH Fuarı’na paralel olarak 22-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirdiği dijital Viessmann.live etkinliği, çok sayıda zengin içeriğin sektördeki iş ortaklarıyla buluşmasını sağladı. Birçoğu canlı olarak izleyicilerle buluşan programda, bir hafta boyunca; yeni ürün lansmanları, sanal fuar stand turu, konuk uzmanlarla sektörün geleceği hakkında konuşmalar, ürün ve hizmet tanıtımları gibi içerikler, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Viessmann’ın dijital alt yapısının farkını ortaya koyan etkinlik serisinin ilk günü, dijital bir basın toplantısı da gerçekleştirildi.

Corona Krizinde Güçlü Dayanışma Mottosuyla Büyüme Sağladı

  • Toplam ciro % 6 artarak 2,8 milyar Euro’luk yeni bir rekora ulaştı.
  • Geçen yıl 12.300 olan büyük Viessmann ailesi üye sayısı 12.750’ye yükseldi.
  • Yenilenebilir enerji sistemleri ve dijital hizmetlere dayalı iklim çözümleri ile gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlamak yolunda adımlar atıldı.
  • Üç prensip doğrultusunda başarılı bir kriz yönetimi gerçekleştirildi: Sağlık, sosyal sorumluluk ve geleceği güvence altına almak
  • 2021 mali yılına güçlü bir başlangıç yapıldı.
  • Sunulan entegre çözümlerin genişletilmesi ve Güney Afrika ve Güneydoğu Asya pazarlarına girilmesiyle büyüme fırsatları yakalandı.

Allendorf (Eder), Almanya, 22 Mart 2021 – Viessmann Grubu, küresel Corona salgınına rağmen geçen yıl büyük başarılara imza attı. Krizin başlangıcında pazardaki global çöküşün ardından, aile şirketi, iş ortaklarıyla birlikte hızlı bir şekilde harekete geçerek, pandemi koşullarında günlük hayatın sürdürülmesine katkıda bulunmuş ve başarılı bir şekilde büyümeye devam etmiştir. 2020’de % 6 oranında artan grup cirosu, toplam 2,8 milyar Euro’ya ulaşarak, yeni bir rekora imza atmıştır.

Toplantının açılışında aile şirketinin 4. nesil temsilcisi ve CEO’su Maximilian Viessmann söze şu şekilde başlamıştır: “Tüm partnerlerimiz ve 12.750 aile üyemiz arasındaki benzersiz dayanışma duygusu sayesinde, bir kriz yılında başarılı bir şekilde büyümeye devam etmeyi başardık. Pozitif enerjimiz ve tek bir ortak amaç ile: Gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlamak. Krizler kim olmak istediğinizi değil, kim olduğunuzu açıkça gösterir. Birlikte kim olduğumuzu gösterdik. Sahip olduğumuzu gördüğümüz ekip ruhu, tüm ekip üyelerinin gösterdiği dayanışma ve sorumluluk duygusu için son derece minnettarım.”

Üç ilkenin yönlendirdiği başarılı kriz yönetimi

Pandeminin başlangıcından itibaren şirket üç temel prensibe odaklandı: Birincisi, dünya çapındaki tüm aile üyelerinin sağlıklı olmasını sağlamak. İkincisi, payımıza düşen sosyal sorumluluğu üstlenmek. Üçüncüsü ise şirketin geleceğini güvence altına almak.

Aldığımız aksiyonlar ve elde ettiğimiz sonuçlar, üç prensibin de başarıyla uygulandığını kanıtlıyor: Dünya çapında 20’den fazla üretim tesisimizin neredeyse kesintisiz olarak üretime devam etmesine rağmen, mükemmel hijyen, iletişim ve alınan aksiyonların yanı sıra geniş kapsamlı bir test stratejisi sayesinde şirket içinde, ortalamanın altında korona vakasına rastlandı.

Büyük Viessmann ailesi, sosyal sorumluluk açısından da etkileyici bir şekilde yeni zorlukların üstesinden geldi. İklimlendirme çözümleri üretiminin yanı sıra havalandırma cihazları ve yoğun bakım üniteleri, yüz maskeleri ve dezenfektanlar da üretildi. Ayrıca Viessmann mühendisleri, tıp uzmanları ve RWTH Aachen Üniversitesi ile işbirliği içinde, okul dersliklerinde kalıcı olarak temiz hava sağlayan yeni hava temizleme çözümleri geliştirdi. Havayı sürekli arındıran ve ortama temiz hava sağlayan bu cihazlar, aerosolleri uzaklaştırarak, öğrenciler ve öğretmenlerin viral enfeksiyonlara karşı en iyi şekilde korunmasına destek oldular. Ayrıca ailenin bir diğer oluşumu Viessmann Vakfı, kriz sırasında 80’den fazla okula eğitimin kesintiye uğramaması için havalandırma çözümleri, dizüstü ve masaüstü bilgisayar, monitör, dezenfektan ve maske desteğinde bulundu.

Viessmann İklimlendirme Çözümleri Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dr. Markus Klausner: “Okullar için mobil havalandırma ekipmanı veya havalandırma çözümleri geliştirmek için teknolojik olarak yaratıcı ve sıradışı fikirlerin tümü kendi ekiplerimizden geliyor. Tüm çözümlerimizin arkasında ileri mühendislik becerisi, ayrıntılara gösterilen özen ve yüksek düzeyde güvenilirlik yatıyor. Çünkü bunlar, 100 yılı aşan Viessmann DNA’mızın ayrılmaz parçaları. Aile üyelerimizin bu yaratıcılığı ve birlikte tasarlama yeteneği ile son derece gurur duyuyoruz.”

Viessmann, tüm bunlara ek olarak, krize rağmen kendi geleceğine yatırım yapmaya da devam etti. Hidrojene hazır ısıtma sistemleri ve yakıt hücreleri gibi yenilikçi teknolojilerdeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini genişletirken, dijital enerji yönetimi dahil olmak üzere tamamen elektrikle çalışan evler için bütünsel çözümlere de yatırımlarını sürdürdü. Almanya’nın Dresden kentinde ısı pompaları için yeni bir geliştirme merkezinin kurulması da bu yatırımların bir parçası. 2020 yılında, şirketin geleceğini garanti altına almak için yapılan tüm yatırımların toplamı 120 milyon Euro’nun üzerindedir. Benzer şekilde şirket, kriz döneminde kendi çalışanlarına yatırım yapmaya devam etmiş ve toplam çalışan sayısını artırarak, büyük Viessmann ailesinin üye sayısının 12.750’ye ulaşmasını sağlamıştır.

Viessmann Grubu CFO’su Dr. Ulrich Hüllmann: “2020 yılında krize rağmen büyümeye devam edebilmeyi iki şeye borçluyuz: Birincisi, partnerlerimizin ve çalışanlarımızın olağanüstü bağlılığı. İkincisi, karlı büyüme stratejimiz. Birkaç yıl önce çıktığımız bu yolda, tüm gücümüzle geleceğimizin temelini oluşturuyoruz.”

Viessmann

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: