Aldağ Banner
Aldağ Banner

Viessmann: Temiz hava bir hazinedir!

Viessmann: Temiz hava bir hazinedir!

Dünyanın dört bir yanında farklı şehirlerde yaşayan insanlar kirli havaya maruz kalmaktadır. Hava kirliliği seviyeleri şehirlere göre oldukça fazla değişkenlik gösterirken, Avrupa’da hava kirliliğinin en çok yaşandığı ilk 10 kentten sekizi Türkiye’de. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa genelinde büyük şehirler değerlendirildiğinde ise İstanbul birinci sırada.

Hava kirliliği konusu açıldığında, aklımıza bu verilerle beraber genellikle dış ortam hava kirliliği geliyor. Ancak iç mekânlarda, gözümüzle görebildiğimizden çok daha fazlası bulunuyor. Evlerimizi ve işyerlerimizi havalandırmak için pencere veya kapıları açtığımızda giren kirli havanın yanı sıra, kapalı ortamlarda yapılan günlük aktiviteler ve evimizdeki eşyalar da havayı kirletebiliyor.

Özellikle son dönemde zamanımızın yüzde 90’ını kapalı ortamlarda geçirdiğimiz düşünüldüğünde yaşadığımız ve soluduğumuz havadaki toza, alerjenlere ve maruz kaldığımız sıcaklığa kadar her şeyin sağlığımızda hayati bir rolü bulunuyor.

Viessmann HL-OP-15 hava temizleyici ile derin bir nefes alın!

Viessmann’ın yeni hava temizleyicileri sayesinde, ormanda veya deniz kenarında bulunanlara benzer bir atmosferin tadını çıkarabiliriz, çünkü benzersiz OxyFrish teknolojisi sayesinde, hava temizleyici cihazları havayı %99,98’e kadar temizler.

Evdeki doğal ortama benzer bir atmosfer yaratın!

HL-OP-15 hava temizleyici, 40 m2’ye kadar olan odalar için mükemmel bir çözüm olacaktır. Ürünün sayısız avantajı arasında, bir fotokatalitik filtrenin kullanımı sayesinde, yalnızca toz ve alerjenlerin değil, aynı zamanda dumanın ve hoş olmayan kokuların da etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan 6 aşamalı bir filtreleme sistemi bulunmaktadır. Bu model aynı zamanda, fan hızını azaltan ve böylece cihazın daha sessiz çalışmasını sağlayan OTOMATİK ve SESSİZ işlevlerine de sahiptir. Hava temizleyici, odadaki hava kirliliği seviyesi ve filtrelerin ne zaman değiştirileceği hakkında bilgi veren akıllı bir sensör sistemiyle donatılmıştır.

Ürünün temel avantajları

 • 6 aşamalı filtreleme sistemi:
  – 4 filtre (ön filtre, HEPA H13, aktif karbonlu ve titanyum dioksit ile fotokatalitik) maksimum hava temizliği sağlar.
  – UV lambası biyolojik hava arıtma sağlar.
  – İyonlaştırıcı – havadaki iyon dengesini düzenler.
 • Kapasite: 360 m3 / saat – 40 m2’ye kadar önerilen servis alanı.
 • Hava kalitesi göstergesi: 4 renkli arka ışık.
 • PM 2.5 partikül madde kirliliği göstergesi.
 • Karbon filtre ve HEPA değiştirme göstergesi.
 • AUTO işlevi – cihaz, hava kalitesine bağlı olarak temizleme hızını otomatik olarak ayarlar.
 • SILENT işlevi – düşük fan hızı.
 • Alacakaranlık sensörü – odadaki aydınlatmayı kapattıktan sonra aydınlatmayı ve LED’leri kısın
 • 4 hız seviyesi.
 • Zamanlayıcı: 1, 4, 8 saat.

OxyFrisch + teknolojisi

Ek bir fotokatalitik filtre ile birlikte 5 aşamalı hava filtreleme sistemi, uçucu organik bileşiklerin uzaklaştırılmasını sağlar.

 • 4 filtre:
  – Ön filtre – havayı tozdan, alerjenlerden, kıl ve tüylerden temizleme işleminin ilk adımı.
  – HEPA filtresi (H13) – toz, polen, alerjen, küf sporları, dumanın temel filtrasyonu.
  – Aktif karbon filtresi – formaldehit, benzen, zararlı gazlar ve istenmeyen kokuların giderilmesi.
  – Titanyum dioksit (TiO₂) içeren fotokatalitik filtre – fotokataliz, çeşitli organik kir türlerini, uçucu organik bileşikleri (VOC) ayrıştırır ve istenmeyen kokuları giderir.
 • UV lambası – biyolojik hava temizleme, virüslerin, bakterilerin ve mikroorganizmaların ortadan kaldırılması.
 • İyonlaştırıcı – negatif iyonlar üretir, havadaki iyon dengesini düzenler, bu da insan refahı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve doğal ortamda bulunanlara benzer bir atmosfer yaratır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: