Vaillant daha yaşanabilir bir dünya hedefi ile hayata geçirdiği çalışmaları Sürdürülebilirlik Zirvesi’nde anlattı

Vaillant daha yaşanabilir bir dünya hedefi ile hayata geçirdiği çalışmaları Sürdürülebilirlik Zirvesi’nde anlattı

google-news

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, Harvard Business Review (HBR) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilirlik Zirvesi: Değer Odaklı Yaklaşım” etkinliğine katıldı. Vaillant Group olarak kaynaklarının büyük bölümünü sürdürülebilirlik çalışmalarına ayırdıklarını belirten Avdel, “Sürdürülebilirlik bilinci ile çalışmalarımıza yön veriyor ve bu doğrultuda çevre dostu ürün geliştirme üzerine yoğunlaşıyoruz” dedi. 

 

Vaillant Türkiye, dünyanın en prestijli iş ve yönetim dergisi Harvard Business Review (HBR) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilirlik Zirvesi: Değer Odaklı Yaklaşım” etkinliğinde, 147 yıldır sadece iklimlendirme sektörüne yatırıma odaklanan şirketin daha yaşanabilir bir dünya için hayata geçirdiği çalışmaları anlattı. Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel zirve kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilirlik ve Enerji” paneline katıldı. Avdel, panelde; “Vaillant Group, kurulduğu ilk günden beri sürdürülebilirlik bilinci ile çalışmalarına yön vermiş ve bu doğrultuda çevre dostu ürün geliştirme üzerine yoğunlaşmış bir firma” dedi. 

 

“Güçlü teknoloji altyapımız ile sektörümüze öncülük ediyoruz”

Vaillant Group olarak kaynaklarının büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayırdıklarını vurgulayan Alper Avdel şöyle konuştu: “Sürdürülebilirlik yolunda ölçülebilir hedefler koyduk. Vaillant Group olarak SEEDS adını verdiğimiz bir projemiz var. Vaillant Group olarak bu projeyi, CO2 emisyonlarını azaltmak adına 2011 yılında hayata geçirdik ve bu yıl ciddi hedeflerle ikinci fazına geçtik. SEEDS kapsamında 2030 yılına kadar Vaillant Group olarak iklim-nötr olmayı; enerji tüketimini yüzde 40 ve CO2 emisyonunu yüzde 50 azaltmayı amaçlıyoruz. Bu hedefleri yenilenebilir kaynaklardan elektrik enerjisi kullanımı, üretim süreçlerinde ve binalarda önemli ölçüde azaltılmış enerji tüketimi ve çevre dostu bir yatırım yoluyla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de de bu vizyonla ilerliyor, aynı ilkeleri benimsiyoruz.” Ar-Ge’ye ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Alper Avdel, “Yüksek teknolojili geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Güçlü teknoloji altyapımız ile sektörümüze öncülük ediyoruz. Gelecekte yenilenebilir ürünler başrolde olacak. Isı pompaları ve hidrojen ile çalışan cihazlar öne çıkacak. Isı pompası ve hidrojen kategorisinde müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

119. Sayımız Yayında.