Aldağ Banner
Aldağ Banner

Üçay Grup 2021’de Güneş Enerjisine Yoğunlaşacak

Üçay Grup 2021’de Güneş Enerjisine Yoğunlaşacak

500 binden fazla eve doğalgaz dönüşümü gerçekleştirerek 3 milyona yakın insanı temiz, güvenli, ucuz, konforlu ve çevreci ısınma sistemleriyle tanıştıran Türkiye’nin en büyük iklimlendirme-mühendislik organizasyonu Üçay Grup, 2021’de güneş enerjisi sistemlerine yoğunlaşacak. Güneş enerji sistemlerinin son tüketici tarafından yeteri kadar bilinmediğini ifade eden Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “2021’de 180 kişilik pazarlama ekibimiz ile tüm Türkiye’ye güneş enerjisini anlatmak için sahaya ineceğiz.” şeklinde konuştu.

Yenilikçi yaklaşımı ile doğalgaz dönüşüm sektörüne öncülük eden Üçay Grup, şimdi de Türkiye’de güneş enerjisi sistemlerinin geniş kitlelerce tanınmasını sağlayacak. Kurulduğu günden beri 500 binden fazla evi doğalgaz ile buluşturan Üçay Grup, doğalgazın ülkemizde yaygınlaşmasında öncülük ederek Türkiye’nin temiz, güvenli, ucuz, konforlu ve çevreci ısınma sistemleriyle tanışmasını sağlayan en büyük paydaşlardan biri olmuştu.

Enerji ithalatının cari açığın en büyük sebebi olduğunu dile getiren Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Ülkemiz fosil yakıtlar bakımından sınırlı kaynaklara sahip olduğundan bu kaynakları ithal etmek zorunda kalıyor. Bu enerji ithalatı ekonomimizin en büyük sorunlarından biri kabul edilen cari açığın oluşmasında başrolü oynuyor. Oysaki ülkemiz yenilenebilir enerji kaynakları bakımından dünyanın en zengin coğrafyalarının başında geliyor. Bu potansiyeli harekete geçirmemiz gerekiyor.” dedi.

KURUMSALDAN BİREYSELE BİLGİ AKIŞI SAĞLAYARAK TALEBİ ARTIRACAĞIZ

Üçay Grup olarak “2021’i Güneş Enerjisi Yılı” ilan ettiklerini belirten Grup CEO’su Turan Şakacı, “Güneş enerjisi herkes tarafından merak edilen bir konu. Bu gücün Türkiye’de daha çok ticari amaç ile büyük tesisler tarafından kullanıldığını görüyoruz. Bireysel kullanım henüz istenen seviyeye ulaşamadı. Bu konuda yapılan bilgilendirmeler de daha çok kurumsaldan kurumsala şeklinde seyrediyor. Kurumsaldan bireysele bilgi paylaşımının yeteri kadar olmadığına tanık oluyoruz. Bu sebeple Üçay Grup olarak biz 24 şehirdeki, 51 şubemiz ve 180 kişilik satış-pazarlama ekibimizle, tüm Türkiye’ye güneş enerjisi başta olmak üzere tüm yenilenebilir enerji sistemlerinin konutlardaki kullanımını ve avantajlarını anlatacağız. Tıpkı yıllar önce doğalgaz için yaptığımızı şimdi de güneş enerjisi için yaparak enerji ithalatının azaltılmasına ve çevrenin korunmasına destek olacağız.” dedi.

ISOMER ISITMA SOĞUTMA MERKEZİ TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Üçay Grup şirketlerinin yılda yaklaşık 60 bin haneyi ziyaret ettiğine dikkat çeken Turan Şakacı, şu bilgileri paylaştı: “Yılda yaklaşık 60 bin evi ziyaret ediyoruz. 2021’den itibaren girdiğimiz bu evlerde doğalgaz gibi güneş enerjisini de anlatacağız. Hazırladığımız tanıtım materyallerini bırakacağız. Böylece güneş enerjisi konusunda insanların dikkatini çekeceğiz. Türkiye’de güneş enerjisini anlatabilecek bizim kadar büyük başka bir mühendislik organizasyonu yok. Bu sebeple Üçay Grup’un bu hamlesi ülkemizin enerji politikaları için çok kıymetlidir. Konutlarda yenilenebilir enerji kullanımını Avrupa ortalamalarına yükselterek enerji ithalatını aşamalı olarak azaltabiliriz. Uzun vadede, Türkiye ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi güneşten sağlayabilir. Grup şirketlerimizden ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi, Sistem Akış Şeması Dizaynı, Kollektör Sayısı Belirleme, Sistem Amortisman Hesabı, Elektirik Üreten Fotovoltaik Kollektör Tedariği ve Yapım Aşamasında Teknik Destek gibi güneş enerjisinin kullanımı için gerekli olan tüm imkanları sağlıyor. 2021, hem Üçay Grup hem de Türkiye için güneş enerjisi yılı olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: