Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat merkezinde Lowara pompa ve hidrofor sistemleri hizmet veriyor

Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat merkezinde Lowara pompa ve hidrofor sistemleri hizmet veriyor

Yeniden inşa edilen Atatürk Kültür Merkezi’nde Lowara pompa ve hidrofor sistemleri tercih edilmiştir.

1969 yılında dünyanın dördüncü büyük sanat merkezi olarak hizmete giren Atatürk Kültür Merkezi, Türkiye’de Cumhuriyet döneminin simge yapılarından biri olmuştur. 2018 yılında yenilenmek üzere yıkılan bina, çalışmaları tamamlanarak yeni yüzüyle cumhuriyetin 98. yılında 29 Ekim 2021’de yeniden açıldı.

Geçmişte olduğu gibi bugün de sanatseverlerin buluşma adresi olan proje 2.040 kişilik opera salonu, 802 kişilik tiyatro salonu, 410 m2’lik galeri ve çok amaçlı salonu içinde barındırmaktadır. Projenin ısıtma soğutma hatlarında Lowara e-LNE ve e-LNT serisi in-line tip sirkülasyon pompaları ile e-NSC serisi yüksek verimli uçtan emişli santrifüj pompalar hizmet vermektedir. Isıtma sistemlerinde kullanılan Lowara kuru rotorlu sirkülasyon pompaları, Hydrovar® frekans invertör cihazlarıyla kontrol edilerek yüksek verimlilik sağlanmaktadır.

Gelişmiş bir teknolojik donanımla tasarlanan projenin basınçlı su temini Lowara e-SV serisi pompalarla hazırlanan hidrofor setleri ile sağlanmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İstanbul’daki sanat birimlerinin, yerleşik kurum olarak yer aldığı Atatürk Kültür Merkezi binasının atıksu sistemlerinde de çözüm ortağı Lowara olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

121. Sayımız Yayında.