Aldağ Banner
Aldağ Banner

Türk sanayisinin önemli aktörü Selnikel’den prestijli proje

Türk sanayisinin önemli aktörü Selnikel’den prestijli proje

1955 yılından beri faaliyet gösteren ve %100 yerli sermayesi ile Türk Sanayisinin önemli aktörlerinden biri olan Selnikel, prestijli projelerinden birini daha hayata geçiriyor.

Ankara ASO 2. OSB’de 24.000 m2 kapalı alanda Türkiye’nin en büyük kapasitelerde Endüstriyel Kazan, Endüstriyel Fan ve Brülör imalatlarını gerçekleştiren firma, enerji santrali referanslarına Mitsubishi Hitachi Power Systems’ı da ekledi.

Tecnicas Reunidas, Siemens, Unilever ve Sumitomo gibi pek çok uluslararası firmanın global tedarikçisi olan Selnikel, Tayland’da MHPS tarafından inşa edilmekte olan ve tamamlandığında 2.5GW kapasitesi ile dünyadaki en büyük enerji santrallerinden biri olacak

GSRC’nin tedarikçilerinden biri olmuştur. Firmanın İş Geliştirme Müdürü Metehan Hızıroğlu; bir enerji santraline, tüm dökümantasyon yükümlülükleri ve mühendislik kabiliyeti de göz onuna alındığında konteyner içi kazan dairesi uygulamasını yapabilecek kazan firmalarının Dünyada sayılı olduğunun altını çiziyor. Bu denli prestijli bir projeye ekipman sağlamış olmanın ise hem Selnikel hem de Türk sanayisi için gurur kaynağı olduğunu belirtiyor.

Tipik kazan dairesi uygulamalarında, müşteri tarafından inşa edilen kazan dairesi içerisine, ilgili personel tarafından montaj işlemi yapılmaktadır. Kazan dairesi inşası müşteriler için uzayan inşaat ve montaj süreleri, inşaat maliyetleri ve tesiste daha çok yer kullanımı demektir. Selnikel, müşterilerin kazan dairesi yapım masraflarından ve uzayan inşaat sürelerinden kurtulmaları, daha küçük alanlarda daha az maliyetler ile kazan dairesi sahibi olmaları için ileri mühendislik sergileyerek, ilgili tüm yardımcı ekipmanları da içeren konteyner tipi kazan dairelerini geliştirmiştir. Mitsubishi için tasarlanan ve imal edilen sistem de aynı şekilde konteyner tipinde bir sistemdir.

Kazan dairesi ekipmanlarının tamamı Selnikel fabrikasında kurulup test edildiği için ve sahada kaynak yapılmadan sadece cıvatalar ile konteyner bağlantıları yapıldığından “Plug and Play” denilen bu uygulama ile sahaya sevki müteakip birkaç gün içerisinde sistem buhar verilebilir hale getirilebilmektedir.

Konteyner ve kazan dahil tüm ekipmanlar hem ASME standardına hem de Avrupa standartlarına göre dizayn ve imal edilmiş olup sertifikalandırılmıştır. Tamamı özgün Selnikel tasarımı olan kompakt sistemler, son kullanıcılara hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır.

Dünya’nın dört bir yanına enerji, gıda, tekstil, demir çelik, çimento gibi birçok farklı sektöre özel yüksek basınçlı buhar kazanları ve fanları ihraç eden firma, 60’den fazla ülkeye hizmet vermektedir. Mevcut durumda yurtdışı şantiyeleri devam eden Selnikel; Avrupa başta olmak üzere, Ortadoğu, Uzak Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika’da da bilinirliğini arttırarak global firmaların dikkatini çeken işler yapmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: