Aldağ Banner
Aldağ Banner

Tolkun İçecek, Su Soğutma Gruplarında İmbat’ı tercih etti

Tolkun İçecek, Su Soğutma Gruplarında İmbat’ı tercih etti

Tolkun İçecek Şişirme Makineleri ve Karbonatlı Su Dolum prosesinde kullanılmak üzere proses suyunun istenilen sıcaklıkta tutulmasını sağlayan soğutma grupları için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemlerini seçti.

Şişeleme hatlarında prosesin en önemli kısmı şişe dolum makinesi olarak bilinir. Bitmiş ürünle doğrudan temas eden tek makine olması nedeniyle, bitmiş ürün kalitesi açısından mümkün olan en yüksek oranda güvenilirlik sunması gerekmektedir.

Tolkun İçecek tesislerinde, karbonatlı su dolum proses soğutması için +55 C dış hava sıcaklığı  ve +1/+6 C su rejiminde çalışmak üzere vidalı kompresörlü 594 kw kapasiteli , 2 müstakil gaz devreli chiller grubu kullanıldı. Vidalı chiller grubu gövde boru tipi evaporatörlü olup yüksek dış hava ve düşük su sıcaklığına uygun özelliklere sahip ve  kontrolörü gelişmiş bir yazılıma sahiptir. . Sıvı taşmalı gövde boru tipi evaporatörler kısmi donmalara karşı güvenilir yapıda ve korumalı; su haznesi sökülebilir ve borular mekanik olarak temizlenebilir yapıdadır. Kompresörler otomatik sıra ile devreye girmekte ve eş yaşlanmaktadır.

Şişirme makinası kalıp soğutmasında kullanılmak üzere ise +55°C dış hava sıcaklığı ve +10/+15°C su rejiminde çalışmak üzere multi scroll 4 kompresörlü, 2 müstakil gaz devreli, asimetrik soğutma teknolojisine sahip 97,5 kW kapasiteli, hidronik üniteli, tüm bağlantı aksamı ile paket, tak çalıştır özelliğinde su soğutma grubu kullanıldı. Kullanılan İmbat multi scroll su soğutma grubu plakalı evaporatörlü olup yüksek dış hava sıcaklığında çalışmaya uygun özelliktedir ve kontrolörü gelişmiş bir yazılıma sahiptir.

İmbat su soğutma grupları kullanıldığı prosesler doğrulusunda; hava veya su soğutmalı olarak 2000 kW kapasiteye kadar üretilmekte; 0-600 kW arasında multi scroll kompresörlü, 350-2000 kW arası modeller ise vidalı kompresörlü, tek veya çok gaz devreli, tek su giriş ve çıkışına sahiptir. İmbat su soğutma gruplarında; evaporatör ve kondenser su tarafı düşük debi koruması, PC veya bina otomasyonu ile uzaktan kumanda ve kontrol, bakır boru ve bakır kanatlı kondenser, bakır boru ve eloksallı alüminyum kanatlı kondenser, hava soğutmalı kondenser tel kafes koruma, hidronik modül ve microprocessor ile evaporatör ve kondenser sirkülasyon pompaları kontrolü, düşük ses ve titreşim seviyesi, radyal fanlı bina içine uygun hava soğutmalı, ısı geri kazanımlı ve free cooling eşanjörlü, split tip kondenserli, radyal fanlı, AC veya EC fanlı, -15°C’ye kadar düşük su sıcaklığı için, +55°C’ye kadar yüksek dış hava sıcaklığı için özel model opsiyonlar mevcuttur.

Türkiye’de %100 yerli tasarım ile üretilen ilk A sınıfı su soğutma grubunun sahibi İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 1999 yılından bu yana 0 ila 2000 kW arası soğutma kapasitesine sahip su soğutma gruplarının üretimini gerçekleştirmektedir. 2017 yılında almış olduğu Eurovent sertifikasıyla ve ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünleri, tamamen yerli tasarım gücü ile hazırlayıp üreten İmbat, Türk mühendisliğini dünyaya taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

104. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: