Aldağ Banner
Aldağ Banner

Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek

Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunan Termo Teknik, dekoratif Silüet Serisi ve Termolux Klasik panel radyatörleri, Termoline Havlupan, Duvar Tipi Yoğuşmalı  Kazan Serisi EVOMAX2 ve Premix Yoğuşmalı Kombi  Serisi LOGIC ile  önümüzdeki kışı sıcak mekanlarda geçirmek isteyenlere verimli, uzun ömürlü, dekoratif ürün seçenekleri sunuyor.

Çorlu’da kurulu bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında, ileri teknoloji ve çelik sac kullanarak üretim yapan Termo Teknik, aynı zamanda  İngiltere de kraliçe Ödüllü (Quenn’s Award) tesislerde üretilen doğaya saygılı, yüksek verimli Premix yoğuşmalı kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyor. SRG’nin(Stelrad Radiators Group)  Türkiye iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor.

Türk tüketicisine Termo Teknik tarafından sunulan  ve servis desteği sağlanan ürünler ise şöyle sıralanıyor:

Silüet Serisi

Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan tesislerinde üstün teknoloji ve çelik sac kullanılarak üretilen  Silüet Serisi  şık tasarımı, üstün kalitesi, dekoratif renkleri, kısıtlı mekanlara uygun ölçüleri, sağlamlığı ve verimi ile panel radyatör kullanma alışkanlıklarını değiştirecek özellikler taşıyor. Panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunan Silüet Serisi, farklı öğelerden esinlenen dekorasyonlara uyum sağlıyor.

Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunan Silüet Serisi’nin 15 yıl garantisi  bulunuyor.

Minima, düz ve çizgisiz görünümüyle sadelik ve uyumun seçkin örneğini sunuyor. Parlak ön yüzeyi ile kullanıldıkları mekân ile bütünleşen radyatörler, dekorasyonda minimalizmi tercih edenlerin seçeneği oluyor.

Style ve Latida ise yatay çizgili pürüzsüz yüzeyleri ile iç mekanların görünümünü zenginleştirmek  isteyenlere farklı ebat ve boyutlarda çok sayıda seçenek sunuyor.

Mekânın yapısı dikey ve çizgili radyatör gerektirdiğinde Vertica, bulunduğu ortama dinamizm katan eşsiz yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Silüet serisi radyatörler taşıdıkları özellikler sayesinde, marka ve tasarım sahibi butik konut projelerin ve kalite tutkunu bireysel kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Antrasit Rengin Cazibesi

Termo Teknik Silüet Serisi’nin antrasit renkte radyatörleri farklılık yaratıyor. Panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif sunan antrasit renk hem minimal, hem de retro ve rustik öğelerden esinlenen dekorasyonlara uyum sağlıyor.

Modern dekorasyon renkleri arasında son yıllarda en çok tercih edilen renklerden olan antrasit; özellikle beyaz, kırık beyaz, açık gri ve bej tonları ile tam bir uyum içerisinde olmasının yanı sıra, dekorasyonda daha çarpıcı bir görünüm arayanlar için narenciye, açık pembe, lila, sarı, açık mavi tonlar ve parlak renkli zeminler ile de uyumlu bir kontrast yakalıyor.

Termolux Klasik Radyatörleri

Sağlamlık, yüksek verimlilik ve kolay monte edilebilme özellikleri ile öne çıkan Termo Teknik Termolux Klasik Panel Radyatörler tesisat profesyonelleri ve kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen, yüksek ısıl verimlilik sağlayan Termolux, uzun yıllar kullanılabilecek malzeme ve üretim özelliklerine sahip  bulunuyor.

Termoline Havlupan

Banyo ve mutfak gibi kısıtlı mekanlara uyumlu olarak üretilen Termoline havlupanlar, nemli ortamlarda uzun süre kullanılabilecek kalınlığı artırılmış boyaya sahip bulunuyor. Farklı mekanlara ve dekorasyon anlayışlarına uygun olarak üretilen havlupanlar Termo Teknik panel radyatör serilerinin tamamlayıcı bir parçası olarak dikkat çekiyor.

EVOMAX2 VE LOGIC

Termo Teknik’in premix yoğuşmalı  kombi, kazan grubunda 2 önemli ürünü bulunuyor: Bu ürünlerden bir tanesini, Isıtma Sektörü’nün köklü kuruluşu Ideal Boilers tarafından İngiltere’de tasarlanan, başta İngiltere ve Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’de beğenilerek kullanılan Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan serisi EVOMAX2 diğerini ise, İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen, yüzde 98,7’ye varan mevsimsel verimliliğe sahip olan LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi oluşturuyor.

EVOMAX2

Türkiye’de, 2021 yılı Ocak ayında Termo Teknik tarafından kullanıcının beğenisine sunulan  EVOMAX’ın yeni modeli EVOMAX2 duvar tipi yoğuşmalı kazanlar merkezi ısıtma sistemlerinde kurulum, bakım ve kullanım kolaylığı açısından çok önemli avantajlar sağlıyor. Tek kazan ile 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan EVOMAX2, sadece  radyatör ve  boylerli sistemlerde ek kontrol paneline ihtiyaç duymadan, master kazan üzerinden 16 adet kazana kadar (Toplam 2560 kW = 2.200.000 kcal/h) kaskad bağlantı sağlıyor. Sistemde havuz ısıtması, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma,  klima santrali, nem alma santrali, kat istasyonu gibi bölümler olduğunda ise bu kez kaskad kontrol paneli kullanılarak 15 adete kadar kazan (Toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kontrolü mümkün oluyor.

Ödüllü EVOMAX2

Türkçe karakterli kullanıcı ara yüzü hem kullanıcı hem servis için kolay, hızlı kurulum ve işletme sağlıyor. Web server ünitesi ile kontrol panelinin birlikte çalıştırılması durumunda dünyanın herhangi bir yerinden kazan dairesine erişim sağlanabiliyor. Dahili atık gaz geri akım güvenlik klapesi ve Evomax’ın bir önceki modeline göre yüzde 10 daha hafif olma gibi yeni özellikleri bulunuyor. EVOMAX2, Isıtma ve havalandırma endüstrisinde “Yenilik, mükemmellik ve başarıya destek ödülü” olarak verilen İngiltere merkezli “HVR Awards”a,“Ticari-Endüstriyel Isıtma Ürünü” kategorisinde  sahip bulunuyor.

LOGIC

110 yılı aşkın tecrübeye sahip Ideal Boilers’ın İngiltere’deki ödüllü tesislerinde üretilen ve Termo Teknik tarafından Türk tüketicisine sunulan LOGIC serisi Yoğuşmalı Kombilerin c26/35 ve LOGIC c31/35 modelleri bulunuyor.  26/35,26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; 31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. LOGIC Kombiler, üstün üretim özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.

Termo Teknik, 31 Aralık 2021 tarihine kadar LOGIC Premix Yoğuşmalı kombilerinin ilk çalıştırmasını yaptıranlara 3 yıl artı garanti hediye ediyor. Böylece toplam  garanti süresi 5 yıla uzuyor.

Logic’in Eşsiz Özellikleri

  • LOGIC serisi Yoğuşmalı Kombiler A sınıfı enerji verimliliğine sahip. Aynı zamanda en düşük atık gaz seviyesi olan NOx  Class 6 ile çevreci bir kombi.
  • LOGIC Kombiler modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü ile kullanıldıklarında A+ enerji verimliliği sağlarken, istenilen oda sıcaklığının (önerilen 20-22°C) üzerinde ihtiyaç dışı sıcaklıklara çıkmasını önleyerek aynı zamanda yakıt tüketiminden tasarruf sağlıyor.
  • LOGIC eşsiz tasarımıyla, tüketiciye en az doğalgaz tüketimi ile evinin tüm noktalarına ulaşan ısınma konforu ve yüksek sıcak su kapasitesi (16,9 L/dk) sunuyor.
  • Sadece 278 mm derinliği ve 2,5 cm yan montaj mesafesi ile mutfak gibi dar alanlarda bile kolay kurulum sağlanıyor.

Sevilerek Kullanılıyor

LOGIC Kombi kompakt boyutlarına karşın sağladığı yüksek sıcak su kapasitesi ile dikkat çekiyor. Özellikle kış aylarının uzun ve sert geçtiği illerde sevilerek kullanılan LOGIC Kombi, herhangi ilave bir ekipmana ihtiyaç duymadan dakikada yaklaşık 17 litre sıcak su verebiliyor. Bu özellik ile çift banyolu büyük konutlarda dahi  LOGIC Kombi ile sıcak su konforu sağlanabiliyor.

ErP’ye uygun

LOGIC Kombiler ErP (Energy Related Products- Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliğine uygun olarak üretiliyor  ve Enerji Etiketlemesine sahip bulunuyor. ErP’ye sahip ürünlerin NOx emisyon değeri olarak en çevreci atık gaz sınıfı olan Class 6 aralığında bulunuyor ve çevreye daha az etki ediyor,  enerji  etiketi ise ürünün enerji verimliliği detaylarını göstererek kullanıcıların doğru karar vermesine yardımcı oluyor.

Ürünlerine tam destek sunan Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: