Aldağ Banner
Aldağ Banner

T.C. Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Binası’nda Lowara Kalitesi

T.C. Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Binası’nda Lowara Kalitesi

Yargıtay Başkanlığı yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanması amacıyla hayata geçirilen Yargıtay yeni hizmet binasındaki sirkülasyon, hidrofor ve atıksu drenaj hatlarında Lowara kalitesi tercih edilmiştir.

2018’in Mart ayında temeli atılan ve 2021 Eylül ayında açılan proje ile 6 ayrı yerleşkede hizmet veren Yargıtay Başkanlığı artık tek çatı altında hizmet verecek.

Temmuz 2019’da ABD’de düzenlenen 4. Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu’ndaki yarışmada ‘En İyi Sürdürülebilir Ofis Kategorisi’nde birinci seçilen projenin ısıtma-soğutma hatlarında ecocirc XL serisi yüksek verimli ıslak rotorlu sirkülasyon pompalarının yanı sıra Lowara e-LNE serisi sirkülasyon pompaları da kullanılmıştır. Projede ayrıca mekanik ve motor verimliliği yüksek uçtan emişli santrifüj pompalar da mevcuttur.

Sıfır hata uyumlu bir bina olarak inşası tamamlanan projede  pompa üzerine monte edilerek sistemlerde maksimum enerji tasarrufu sağlayan Hydrovar® mikro işlemcili frekans kontrol cihazı hizmet vermektedir.

Yargıtay yeni hizmet binasında Lowara e-SV serisi dikey milli çok kademeli pompalarla hazırlanan frekans sürücülü hidrofor sistemleri sayesinde konforlu su temini sağlanmaktadır. Doublebox Plus serisi tahliye üniteleri ile binanın atıksu hatlarında güvenli su tahliyesi gerçekleştiriliyor. Ayrıca projenin drenaj sistemlerinde de çözüm ortağı olarak Lowara pompa sistemleri kullanılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: