Systemair Türkiye’ye “Sürdürülebilirlik Ödülü”

Systemair Türkiye’ye “Sürdürülebilirlik Ödülü”

İklimlendirme ve havalandırma sektörüne yenilikçi çözümler geliştiren Systemair Türkiye, Kocaeli Sanayi Odası’nın merkezine sürdürülebilirlik temasını alan “KSO Sürdürülebilirlik Ödülleri” organizasyonunda “Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi Sürdürülebilirlik Üçüncülük Ödülü”ne layık görüldü. 

Yaşam alanları için taze hava sağlama misyonuyla çalışmalarını sürdüren Systemair TürkiyeKocaeli Sanayi Odası tarafından 15 yıldır düzenlenmekte olan “Sektörel Performans Değerlendirme” ödül organizasyonunun yeniden tasarlanan ve merkezine sürdürülebilirlik temasını alan hali ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen KSO Sürdürülebilirlik Ödülleri organizasyonunda Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi Sürdürülebilirlik Üçüncülük Ödülü’nü kazandı. Systemair Türkiye adına ödülü Ayça Eroğlu teslim aldı.

 “Kapsam 1 ve kapsam 2 emisyonlarımızı yüzde 50 oranında azaltmayı amaçlıyoruz”Organizasyonun ardından kazanılan ödül ile ilgili düşüncelerini paylaşan Systemair Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Eroğlu, “Tüm dünyaya iklimlendirme çözümleri sunan bir şirket olarak uzun yıllardır attığımız tüm önemli adımları sürdürebilirlik bakış açımız ile planladık, planlıyoruz. Bu değerli ödül, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar için bir mükafat olduğu kadar bundan sonra atacağımız adımlar için de bize ilham veriyor. Bir yandan Systemair’in global sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirirken bir yandan da sektörümüze değer katacak yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda Systemair olarak 2030/31 dönemine kadar çeşitli operasyonlardan kaynaklanan kapsam 1 ve kapsam 2 emisyonlarımızı 2019/20 dönemine kıyasla yüzde 50 oranında azaltmayı amaçlıyoruz. Bir parantez de bu ödülü şirketimize kazandıran çalışma arkadaşlarıma,sürdürebilirlik yolculuğumuza katkı sunan, çalışmaları ile destek veren, emek harcayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Çevresel etkileri raporlayabilen ilk fabrika

Systemair-Turkiye-Kalite-Muduru-Guven-Ertan-Patlar

Ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Systemair Türkiye Kalite Müdürü Güven Ertan Patlar ise şunları söyledi: “Systemair Türkiye olarak sürdürülebilirlik, üretim sahamızın en önemli yapı taşlarından birini oluşturuyor. Fabrikamızda yağmur suyunun toplanması, ısı yalıtımı, su ve enerji tasarruflu ekipman kullanımı, verimli ısıtma ve soğutma sistemleri, atıktan ısı geri kazanım sistemleri gibi verimli kaynak uygulamalarımız var. Üretim süreçlerimizi de sürdürülebilirlik temelinde şekillendiriyoruz. Örneğin ülkemizde kendi sektöründe ürünlerinin yaşam döngüsü boyunca yarattığı çevresel etkileri raporlayabilen ilk fabrika biz olduk. Tüm bu çalışmaları başarı ile yürüttüğümüz ve bu ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz ve gururluyuz. Ben de hem bu ödüle ulaşmamızı sağlayan hem de bizlere verdikleri destekle sürdürebilirlik yolculuğumuzda hep arkamızda olan yöneticilerimize bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.