Aldağ Banner
Aldağ Banner

Sağlık ve tasarruf, doğru klima ve doğru kullanım ile mümkün

Sağlık ve tasarruf, doğru klima ve doğru kullanım ile mümkün

Vaillant’tan koronavirüs döneminde klima kullanımı ile ilgili faydalı bilgiler

Vaillant, evlerde daha fazla vakit geçirdiğimiz COVID-19 pandemisi sürecinde, klimada doğru kullanımı ve uygun model seçiminin önemine dikkat çekiyor. Klimada çevre dostu ürünleri ve yaygın yetkili satıcı ağı ile hizmet veren Vaillant uzmanları, yaz aylarının olmazsa olmazı haline gelen klimaları doğru kullanarak hem sağlığımızı koruyabileceğimizi hem de tasarruf sağlayabileceğimizi vurguluyor.

Doğayı koruma anlayışı ile enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran ürünlere yatırım yapan Vaillant, yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde özellikle COVID-19 yeni tip koronavirüsle mücadele ederken, doğru klima ve klima kullanımı konusunda faydalı önerilerde bulunuyor.

Pandemi sürecinde evlerde klima kullanımı konusunda akıllara takılan sorularla ilgili kritik bilgiler veren Vaillant, bu dönemde hasta veya taşıyıcı olan kişilerin bulunduğu ortamlarda klima çalıştırılmaması konusunda uyarıyor. Vaillant uzmanlarının verdiği bilgiye göre klimalar virüslere karşı korumaya sahip değil. Havayı sürekli çevirerek tekrar aynı ortama ileten klimaların, hastalığın diğer aile bireylerine bulaşmaması için, hasta olan birinin bulunduğu ortamda çalıştırılmaması büyük önem taşıyor. Ayrıca tanımadığımız kişilerin bulunduğu ortamlarda da klimanın çalıştırılmaması öneriliyor.

Sosyal mesafenin ve evde vakit geçirmenin önemli olduğu bu dönemde ev kullanımına uygun olan klimaların bireyler tarafından kolayca temizlenebildiğine dikkat çeken Vaillant uzmanları, klimanın filtresinin kolayca çıkarıldığını ve temiz suyla yıkayıp kurutularak klimanın temizliğinin pratik bir şekilde sağlanabileceğini söylüyor. Uzmanlar ayrıca, klimanın iç ünitesinin dezenfektasyon ile temizlenebildiğini, bu sayede anti-bakteriyel filtrelerin bakteri oluşumunun önüne geçtiğini vurguluyor.

Basit temizleme işlemleri kullanıcılar tarafından kolayca yapılabilirken klimanın bakımının yapılması için teknik destek gerekliliği vurgulanıyor. Sıcakların arttığı bu zamanlarda Vaillant 7/24 hizmet veren ve eldiven maske ve siperlik kullanarak hijyen önlemlerini en üst seviyede alan servis ekipleri ile ihtiyaç duyulan arıza ve bakım hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Enerji tüketiminin en az olduğu yüksek verimli A++ cihazlar tercih edilmeli

İlgili dernek ve bu alanda yetkili kişilerin pandemi sürecinde, hasta bir kişinin bulunmadığı durumlarda evlerde klima kullanımında bir sakınca olmadığına dair açıklamalarına dikkat çeken Vaillant doğru klima seçimi konusunda da yol gösteriyor. Klima alırken doğru klima seçimi yapmak hem tasarruf açısından hem de konfor açısından önem taşıyor. Doğru kapasitede ürünün belirlenmesi ve bu doğrultuda sağlıklı yönlendirmeyi yapacak bir yetkili satıcı ile ilerlemek izlenecek ilk yol olarak gösteriliyor. Klimanın kapasitesi için; oda büyüklüğü, lamba sayısı, yaşayan sayısı ve hangi odalarda kullanılacağı başlıca kriterler olarak sıralanıyor. Vaillant kullanıcılarına, tek bir odada kullanılacak VAI8 mono split klimaların yanı sıra bir dış ünite ile 4 ayrı odaya kadar kullanılabilen VAI8 multi split klima gibi farklı kapasitelerde alternatifler sunuyor.

Vaillant uzmanları klima seçiminde enerji tüketiminin en az olduğu yüksek verimli A++ cihazların tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor. Bununla birlikte, yetkili ve geniş servis ağına sahip olan klima markalarının tercih edilmesi yedek parça tedariki ve müşteri memnuniyeti açısından büyük önem taşıyor. R32 yenilikçi soğutucu akışkan içeren Vaillant klimalar daha verimli ve çevreci seçenekler sunuyor. Vaillant klimalar yüksek COP, invertör teknolojisi, konfor ve performansı bir arada sunuyor.

Sıcak ortamlarda bakteri oluşumunu önlüyor

Günümüzde, ihtiyaç haline gelen klimalar sıcak ortamlarda bakteri oluşumunu önlemek için de tavsiye ediliyor. Vaillant uzmanları, oda sıcaklığında en iyi performansla çalıştığından dolayı, klimanın çok düşük derecelere ayarlanmaması gerektiğini vurguluyor. Vaillant klimalarda bulunan TIMER özelliği sayesinde kişilerin programlamasına istinaden istenilen oda sıcaklığına göre klimanın çalışması sağlanıyor. Nemli havalarda klimayı nem alma modunda çalıştırmak, bunun yanı sıra cihazı yazın tavana doğru, kışın yere doğru üfleyecek şekilde kullanmak odanın konfor şartlarında olmasını sağlamak açısından önem taşıyor. Klima kullanılan odaların sık sık havalandırılması gerektiğini belirten uzmanlar filtrelerin düzenli olarak yetkili servis tarafından kontrol edilmesinin hava kalitesini artırdığını, yüksek performansa ulaşmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Kliması Vaillant olanların kafası da rahat

ErP’ye uygun olarak geliştirilen Vaillant VAI-8 model inverter split klima cihazları; aktif güç kontrollü DC inverter teknolojisi ile maksimum enerji tasarrufu sağlarken, düşük ses seviyesi, modern çizgileri ile sınıfındaki diğer cihazlardan farklılaşıyor. Vaillant Inverter klimalar, cihaz kumandası üzerinden tek tuş ile aktive edilen X-FAN temizleme fonksiyonu ile ünite içinde nem ve tozdan oluşan, kötü kokuya sebep olabilen küf ve partikülleri temizleyerek kullanıcısına nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor. Ortama verilen hava, aktif filtreleme sisteminden geçirilerek yaşam alanına ulaştırılıyor. Öncelikle toz filtresinden geçirilerek kaba partikülleri tutuluyor, sonrasında anti bakteriyel filtreden geçirilip bakteri ve kötü kokulardan arındırılmış olarak ortama veriliyor. Böylelikle kullanıcılara ev konforu en sağlıklı şekilde sunuluyor.

sağlık

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

104. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: