Prysmian Group, global düzeyde 50’den fazla panel ve atölye çalışmasının gerçekleştirildiği “eNclusion Week”e imza attı

Prysmian Group, global düzeyde 50’den fazla panel ve atölye çalışmasının gerçekleştirildiği “eNclusion Week”e imza attı

google-news

Prysmian Group, 17-21 Mayıs tarihleri arasında “Çeşitlilik&Kapsayıcılık” politikasından beslenen ilk dijital global Kapsayıcılık Haftası – eNclusion Week programına imza attı. “Cinsiyet Çeşitliliği”, “Birçok Şekliyle Çeşitlilik ve Kapsayıcılık”, “İşyerinde Kapsayıcı Kültür” ve “Kuşaksal Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” olmak üzere 4 ana temadan oluşan ve 5 gün süren dijital programa, Türk Prysmian Kablo da MEAT Bölgesi kapsamında düzenlediği etkinliklerle katılım sağladı.  

“Linking the Future” odağı ile Dünya çapında kablo sektörünün lideri Prysmian Group 17-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında dijital ve global “eNclusion Week” etkinliği düzenledi. Online olarak gerçekleştirilen program kapsamında Çeşitlilik&Kapsayıcılık politikası altında çalışma alanları oluşturmanın önemi ve avantajları hakkında yuvarlak masa tartışmaları, sunum,  panel ve atölye çalışmalarına imza atıldı. Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, etkinliğin dördüncü gününde “Jenerasyon ve Kuşaklar Arası Çeşitliliği ile Bilim, Teknik, Mühendislik rollerinde Kadın” konularının ele alındığı beş farklı oturumla katılımcılarla buluştu.

Uluslararası ve çok kültürlü bir topluluğun katılımıyla, farklı sektörlerden ve farklı geçmişlere sahip konuşmacıların “Çeşitlilik&Kapsayıcılık” ile ilgili bilgilerini ve en iyi uygulamalarını paylaştığı online programda 5 gün boyunca herkese açık etkinliklere yer verildi. Bu etkinlik ile Prysmian Group, dünya çapında yaklaşık 28.000 çalışandan oluşan insan sermayesini daha da geliştirmek amacıyla “Çeşitlilik&Kapsayıcılık” ile olan bağını daha da güçlendirdi.

Çalışma ortamlarındaki yaş ve cinsiyet çeşitllilikleri mercek altına alındı

Global etkinliğin dördüncü gününde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin de içinde yer aldığı MEAT Bölgesi ayağında açılış konuşması Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè tarafından gerçekleştirildi. MEAT Bölgesi’nin tanıtım viodesunun yayımlandığı ve Prysmian Group’un Oman operasyonundan (Oman Kablo) yetkililerin de konuşma yaptığı ilk oturumun ardından; nesil çeşitliliğine bağlı olarak farklı bakış açılarına, zorluklara, zihniyetlere ve başarılara ışık tutan “İş yerinde nesil karması” başlıklı ikinci oturum Danışman ve Konuşmacı Evrim Kuran’ın sözcülüğünde gerçekleşti. “STEM ve Liderlikte Kadınlardan Bakış Açıları” başlıklı üçüncü oturumun ardından düzenlenen “Çeşitlilik&Kapsayıcılık ile İlgili Tartışmalar ve Düşünceler” başlıklı 4. oturumda, Prysmian Group MEAT Bölgesi çalışanları ile “Çeşitlilik&Kapsayıcılık” üzerine yapılan röportajlar katılımcılarla paylaşıldı ve Türkiye ile Oman’dan yetkililerin ve çalışanların bir araya geldiği bir panel düzenlendi.

“Jenerasyon ve Cinsiyet Çeşitliliği ve Kapsayıcılığında Çıta Hep Yüksek Olsun” başlıklı 5. ve son oturumda ise, çalışanların kendi imkanlarıyla çektiği ve 4 ana temaya atıfta bulunan tiyatro skeçleri katılımcılarla buluştu. Sonrasında ise sözü Prysmian Group Global Çeşitlilik&Kapsayıcılık Direktörü ve Türk Prysmian Kablo İnsan Kaynakları ve Organizasyon Direktörü Aysun Kalmık aldı ve konuyla ilgili olarak Prysmian Group’un hedefleriyle ilgili bir konuşma yaptı. Kapanış konuşmasını Oman Kablo CEO’su Ramon Pallares ile Prysmian Group MEAT Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Dario Rugge yaptı ve Prysmian Group’un gelecek yıllara yönelik girişimleri ve hedefleri masaya yatırıldı.

Farklı oturumlar özelinde İngilizce, Türkçe ve Arapça olmak üzere herkese açık olarak gerçekleştirilen programda, dinleyiciler; katılımcıların dünya çapındaki hikayelerini ve görüşlerini dinleme, öğrenme ve paylaşma fırsatına sahip oldu.

“Çeşitlilik ve Kapsayıcılık kültürü Prysmian’ın DNA’sında var”

Türk Prysmian Kablo’nun Yönetim Kurulu’nun yüzde 50’sini, beyaz yaka çalışanların yüzde 35’ini ve üst düzey yöneticilerin yüzde 25’ini ise kadınların oluşturduğunu vurgulayan Prysmian Group Çeşitlilik&Kapsayıcılık Direktörü Aysun Kalmık, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Cinsiyet, yaş ve kültürel çeşitlilikten yararlanmanın daha fazla değer, daha fazla yaratıcılık, daha fazla kar yaratmak anlamına geldiğine inanıyoruz ve tüm çalışanlarımızın anlaşıldığını, saygı duyulduğunu ve dahil edildiğini hissedebilecekleri bir çalışma ortamı inşa ediyoruzBenim liderliğini yürüttüğüm ve Grubumuz bünyesinde kurulmuş olan Çeşitlilik&Kapsayıcılık Yürütme Komitesi ile, yine Grubumuz bünyesinde Çeşitlilik&Kapsayıcılık konularında yapılan tüm çalışmaları denetliyor; kültürel bir değişimi gerçekleştirmeyi ve teşvik etmeyi destekliyoruz. Prysmian Group olarak, 2022 yılına kadar, total işgücü içinde, 2020’de %16,9 olan kadın oranını %17-19’ye; beyaz yaka çalışanlar arasında yeni işe alınan kadınların 2020’de %34 olan oranını %40’a; kadın yöneticilerin oranını %21,9’dan %25-27’e çıkarmayı, dolayısıyla cinsiyet dengesi oranını daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaları Grubumuz içerisinde gerçekleştirmekle kalmıyor; Çeşitlilik&Kapsayıcılık ile ilgili birbirinden farklı birçok oturumun gerçekleştirildiği global ve dijital bir etkinlik olan eNclusion Week gibi organizasyonlar ile, Çeşitlilik&Kapsayıcılık kültürünün yaygınlaşması, farkındalık seviyesinin tüm paydaşlarımız arasında yükselmesini sağlamak için çabalıyoruz. Bu etkinliğin hem iç hem dış tüm paydaşlarımıza açık olması da aynı zamanda tüm dünya için yaratmaya çalıştığımız sürdürülebilir fayda hedeflerimizin bir çıktısı.”

“Kablo sektöründe kadın istihdamına verdiğimiz önemle fark yaratıyoruz”

Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè ise, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Elbette bugün tam bir dönüşüm içinde olan bu dünyada, bugün artık daha başka bir şeye ihtiyaç var. Her dönüşüm insandan geçer ve bugün, her zamankinden daha fazla bir odak değişikliğine; ölçek ekonomisinden insan odaklı öğrenme ekonomisine geçmeye ihtiyaç var. Prysmian Group’ta kadın yönetiminin tüm alanlara yayılması; sonuçlara ama aynı zamanda insanlara değer vermeye, toplum hakkında düşünmeye özen gösteren, daha kapsayıcı ve katılımcı bir liderlik tarzını öne çıkarıyor ve bize, dijitalleşme ve teknolojiler beraberinde esneklik ve uzlaşma biçimleri sunuyor. Yeni nesiller, daha iyi bir dünya yaratmak için iletişim ağı oluşturmamıza yardımcı olacak modelleri paylaşmaktan ilham alıyor.” dedi.

Prysmian Group

Prysmian Group

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

119. Sayımız Yayında.