Aldağ Banner
Aldağ Banner

Pandemi Döneminde Kapalı Kalan Avm’ler Yangın Güvenliğini Nasıl Sağladı?

Pandemi Döneminde Kapalı Kalan Avm’ler Yangın Güvenliğini Nasıl Sağladı?

“İnsan sağlığı kadar hiçbir şey önemli değildir. Bunun farkında olarak, oluşabilecek olumsuzluklara her türlü önlemleri almaktayız”

Pandemi sürecinde, kapalı alanda barındırdığı insan yoğunluğundan kaynaklanan riski azaltmak üzere kapatılan AVM’ler, Covid tedbirleri eşliğinde yeniden faaliyete geçti. Bunlardan biri olan Capacity AVM “önce sağlık, sonra alışveriş” yaklaşımı ve aldığı sıkı hijyen önlemleriyle misafirlerine kapılarını açtı. Çatısı altındaki 1500 mağaza çalışanı ve normalde günlük 50 bin kişiye varan ziyaretçisiyle hareketli AVM’lerden biri olan Capacity AVM, yangın güvenliğini 11 yıldır EEC’ye emanet ediyor.

Capacity AVM Operasyon Müdür Yardımcısı Altan Karabulut, yangın algılama sistemlerine yönelik Bu sistem, AVM’lerin can damarlarının başında ve olmazsa olmazlarımızdan biridir. İnsan sağlığı kadar hiçbir şey önemli değildir. Bunun farkında olarak oluşabilecek olumsuzluklara her türlü önlemleri almaktayız. Önceliğimiz; sistemin her zaman çalışır olması, arızaların görünür olması, yetkili personelin işin ehli ve yaptığı işin öneminin farkında olmasıdır” diyerek hassasiyetlerine dikkat çekti.

Karabulut, Capacity’de tercih ettikleri üründen gördükleri faydaları aktarırken; “Kullanılan sistemin genişleme ve büyümeye uygun olması, sürekli güncellenebilir olması bizi memnun ediyor. Sistemden gelen arızaların mahal veya bölge olarak nokta atışı görülmesi, müdahale etmemize hız kazandırıyor. Sistemin görünebilir ve görünemeyen yerlere kuruluyor olması, işin hassasiyetini ve güvenirliliğini artıyor. Yaşanabilecek olumsuzlukları sistem anlık yakalayarak, müdahale etmemizi sağlıyor. Nokta atışı olması bizim için çok önemli. Yangın İhbar Sistemi 24 saat aralıksız takip ediliyor ve anlık müdahaleler tarafımızdan yapılıyor. Gerek bakımların gerekse ihtiyaçlarımızın sorunsuz ve hızlı olarak temin edilebilmesi de bizi memnun etmektedir” dedi.

Altan Karabulut yıllardır EEC’yi tercih etmelerinin sebebini ise; “Çalışan üst yönetim ekibinden sahadaki ekip arkadaşlarına kadar kolay iletişim kurabilmek işleyişimizi sağlamaktadır. İşlerinin ehli olarak, iyi niyetli ve sorunu gidermeden bırakmamaları bizim için önemlidir. AVM’de asla piyasa malı bir şey kullanmadık, o yüzden binaya EEC’den başka hiçbir marka ve model ürün dahil ettirmedik, bundan dolayı yangın algılama ve güvenliği konusunda %100 bir başarımız var” sözleriyle açıkladı.

Pandemi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: