Aldağ Banner
Aldağ Banner

Pandemi Dayanışması Sunan Otellerde  “Can Ve Mal Güvenliği”

Pandemi Dayanışması Sunan Otellerde “Can Ve Mal Güvenliği”

Toplum sağlığını korumak amacıyla faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan turizm işletmeleri, Covid-19 Salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına sundukları konaklama desteği ile takdirleri topladı. Normalde konfor ve eğlence ile öne çıkan oteller, can güvenliği hassasiyetlerini de önemle vurguluyor.

Pandemi dayanışması ile sağlık sektörüne destek veren otellerden biri olan Radisson Blu Asia Ataşehir’in Güvenlik Müdürü Mehmet Karataş tesislerindeki güvenlik önlemlerini paylaştı. Otellerinde can güvenliğini her şeyden önde tuttuklarını belirten Mehmet Karataş, “Daha önce bulunduğum otelde farklı bir yazılım kullanıyorduk. Radisson Blu’ya geldiğimizde aklımızda sorular vardı. Ta ki otel ilk açıldığında EEC gelip eğitim verene kadar. Sorularımızın tamamı sıfırlandı. Neredeyse 8 yıldır EEC ile çalışıyorum” dedi. Firma tercihlerinin sebebini ise, “Mal sahiplerimiz olan Ant Yapı’nın dünya çapında birçok projesi var. Çoğu projelerinde mesela Antasya, Anthill Residence olsun EEC ile çalışıyorlar. Buralardan da sürekli olumlu geri dönüşler alıyorum” sözleriyle aktardı.

Sistemleriyle ilgili görüşlerini paylaşan Mehmet Karataş, “Burası 5 yıldızlı bir otel. Yangın konusundaki hassasiyetin en üst seviyede olması gerekiyor. Standart bir bakım programımız var, bütün dedektörleri test ediyoruz. Yangın Algılama Sistemimizin en faydalı özelliği Fireworks, panelinin kullanımı çok kolay. Menüsünün Türkçe olmasından dolayı anlaşılabilir. Biz gayet başarılı buluyoruz. Bazen sıkıntılar oluyor, bunları da 7/24 destek alarak halledebiliyoruz. Çalışan bir sistemde mutlaka aksilikler çıkacaktır. Arızalar 8 yılda bir elin parmağını geçmemiştir” dedi.

Karataş, ürünle ilgili değerlendirmesini “Birçok programla çalıştım. İçlerinde gerçekten en çok kolaylık sağlayan bu sistem. Senaryonun uygun ve sorunsuz şekilde çalışması ve devreye girmesi güvenilirliğini gösteriyor. Yanlış alarm tabii ki geliyor ama sistemin bir özelliği de anonsların hemen devreye girmemesi. Bize bir kontrol süresi vermesi benim için programın en kullanılır özelliklerinden bir tanesi. Çünkü genellikle yanlış alarmlar misafirlerimiz tarafından odada tütsü gibi duman çıkaran nesnelerin yakılmasından kaynaklanıyor. Yani aslında algılama doğru” sözleriyle özetledi.

Bakım çalışmalarını asla ihmal etmediklerini vurgulayan Karataş, “Bakıma gelen arkadaşlar sadece bakımı yapıp gitmek değil, işi bitirip gitmek değil, size de bazı şeyleri doğru şekilde öğretmek için çabalıyorlar. Fiyatlarınız ve yedek parçalarınız pahalı, bu tabii ki kaliteye göre. Öte yandan, ürünlerin özellikleri beklentilerden fazlasını bile karşılıyor diyebilirim” şeklinde devam etti.

Mehmet Karataş, “Bu sisteme artık gözüm kapalı güveniyorum. Dört dörtlük çalışıyor, ihtiyacınız olduğu zaman da arkanızda destek alabileceğiniz profesyonel bir ekip var. O da tabii ki bize güven veriyor” sözleriyle Yangın Algılama Sistemleri ile ilgili rahat olduklarının altını çizdi.

EEC, pandemide işleyişi duran ve yavaşlayan tesislerde yaşanabilecek güvenlik açıklarına karşı Covid-19 önlemlerine özenli uzman ekibiyle, müşterilerine “doğru çözüm” sunmaya devam ediyor.

Pandemi Dayanışması

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: