ODE Yalıtım’dan Sınır Köyündeki Okula Destek

ODE Yalıtım’dan Sınır Köyündeki Okula Destek

ODE Yalıtım, Türkiye-Irak sınırındaki Üzümlü Köyü’nde yenilenen okulun ısı ve ses yalıtımını üstlenen İZODER üyeleri arasında yer aldı. ODE Yalıtım bu anlamlı projeye, Starflex markalı ısı-ses ve yangın yalıtımında kullanılan cam yünü ürünleriyle katkı sağladı. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, şirketin sosyal sorumluluk felsefesinin temelinde, yaşamın Türkiye ve tüm dünya için daha iyi gitmesinde sorumluluk almaktan çekinmemenin yattığını söyledi.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, Dünya İnsani Dayanışma Derneği’nin Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Türkiye-Irak sınırındaki Üzümlü köyünde yapımına başladığı okulun, ısı ve ses yalıtımını üstlenen İZODER üyesi firmalar arasında yer aldı. ODE Yalıtım, 12+1 derslikli okulun inşaatına Starflex markalı ısı-ses ve yangın yalıtımında kullanılan cam yünü ürünleriyle katkıda bulundu.

’A1 Sınıfı Hiç Yanmaz’ malzeme özelliğine sahip Starflex; bozulma, çürüme, küf tutma ve paslanma yapmıyor. İnsan sağlığına zararlı olmadığı EUCEB Belgesi ile tescillenen ürün, öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim alması için gerekli şartların oluşmasını sağlayacak. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Çocukların, Hakkari’nin zorlu iklim koşullarından etkilenmeden, konforlu bir ortamda eğitim almalarını sağlayacak bu anlamlı projede yer aldığımız için büyük mutluluk duyuyor, buna vesile olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

“Yaşamın daha iyiye gitmesi için çalışıyoruz”

ODE Yalıtım’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı hakkında da bilgi veren Turan şunları söyledi; “ODE Yalıtım olarak geçmişten bugüne bütün değerlerimizi kurumsal kültür ve sosyal sorumluluğa bağlı yaşam tarzı üzerine inşa ediyoruz. 2015 yılında yalıtım sektörünün ilk kurumsal sosyal sorumluluk raporunu yayımlamamız da bu konuya yaklaşımımızın önemli bir göstergesi. Bu ilk rapor ve 2020 yılında yayımlanan ikinci raporumuzda, bu alandaki çabalarımızı şeffaf bir şekilde ortaya koyarken, gelecekteki çalışmalarımız için de yol haritamızı belirledik. Bizim sosyal sorumluluk felsefemizin temelinde; içinde bulunduğumuz toplumun bir parçası olarak, ihtiyaçlara karşı duyarlı olmanın ötesinde, yaşamın ülkemizde ve hatta tüm dünyada daha iyiye gitmesi için sorumluluk almaktan çekinmemek yatıyor. Bu kapsamda yalnızca yalıtım sektöründeki çalışmalarda değil hayatın her alanında yer almaya özen gösteriyoruz. Örneğin geçmiş yıllarda bir kadın kooperatifine destek olmak amacıyla onlardan aldığımız ürünleri kadın çalışanlarımıza hediye ettik. Bir başka projemiz kapsamında da çalışanlarımızın çocuklarının bir sanat turuna katılmalarını sağladık. Bu anlayış doğrultusunda bundan sonra da kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının içerisinde yer almaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.