ODE Yalıtım, Samsun’da mühendis ve mimarlar ile buluştu

ODE Yalıtım, Samsun’da mühendis ve mimarlar ile buluştu

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, yalıtım alanındaki gelişmeleri paylaşmak üzere Samsun’da mühendis ve mimarlar ile bir araya geldi. İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen iki ayrı etkinlikte deprem ve su yalıtımı arasındaki ilişki ile birlikte ses yalıtım çözümleri hakkında da bilgi verildi.

 Türkiye’de ve ihracat yaptığı 75’in üzerinde ülkede faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, düzenlediği etkinlikler ile yalıtımın önemini ve bu alandaki son gelişmeleri anlatıp, paydaşlarıyla fikir alışverişinde bulunuyor. ODE Yalıtım bu kapsamda son olarak Samsun’da iki seminer düzenlendi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklere, ODE Yalıtım Yapı Yalıtımı İş Birimi Müdürü Yüksek Mimar Ayşe Miray Şen ve ODE Yalıtım Ürün Yöneticisi İnşaat Mühendisi Timur Ergün katıldı. Seminerlerde deprem ve su yalıtımı çözümleri ile ses yalıtımı çözümleri hakkında bilgi verildi. Etkinliklere başta oda üyeleri mühendis ve mimarlar olmak üzere çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Seminerlerin ardından katkılarından dolayı TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hüseyin Talak ile TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Burak Şener’e plaket takdim edildi.

ODE’nin su yalıtımı ürünü Epikon yapının taşıyıcı gücünü koruyor

Deprem ve su yalıtımı arasındaki ilişkiye değinilen seminerde, su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalarda, demir donatıların korozyon etkisiyle paslanıp 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybettiğine dikkat çekildi. ODE Yalıtım’ın bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi verilirken, binanın dayanıklılığını artıran en uygun ve güvenilir su yalıtım malzemesi olan bitümlü membran örtüleri alanında geliştirdiği Epikon serisi de katılımcılara tanıtıldı. Eksi 30 derece soğukta bükülme dayanımlarıyla Türkiye’de bir ilk olan ürünler, temel ve perdelerde sonradan olabilecek su kaçaklarının beton yüzeyi boyunca ilerleyip tüm taşıyıcı sistemi sarmasını ve zayıflatmasını engelleyerek, yapının taşıyıcı gücünü koruyor.

Evomineral sesi 45,1 desibele kadar azaltıyor

Özel bir üretim teknolojisi kullanılarak geliştirilen ara bölme levhası Evomineral ise yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlıyor. Çevreden gelen sesleri kullanıldığı ürün tipine göre 45,1 desibele kadar azaltan ürün, konforlu ve huzurlu alanlar yaratmaya olanak tanıyor. A1 sınıfı yanmaz özelliğe sahip Evomineral, insan sağlığına olumsuz etkileri olan kimyasalları içermiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.