Mimsan’ın İhracat Atağı Devam Ediyor

Mimsan’ın İhracat Atağı Devam Ediyor

Isıtma sektörünün öncü markası Mimsan, dünyayı etkisi altına alan salgın ve küresel ekonomik krize rağmen 2022’nin ilk yarısında ihracat hedeflerine ulaştı. Firmanın yılın ilk yarısındaki cirosunun yüzde 35’ini ihracat gelirleri oluşturdu.

2022 yılında; çevre, enerji verimliliği, Ar-Ge, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konularının ana gündem maddeleri arasına alan Mimsan, orta vadede ihracatının cirosu içindeki payını, yüzde 40’ın üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’de ısıtma sektörüne 40 yıldır liderlik eden Mimsan, son iki yıldır etkileri tüm dünyada hissedilen Koronavirüs pandemisine rağmen tüm bölgelerde istikrarlı büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Her ihtiyaca uygun, çevreci ve verimli kazan teknolojileri ile 50’den fazla ülkede kesintisiz hizmet sunan Mimsan, yılın ilk yarısında sektörünün oldukça üzerinde bir performans göstererek, ihracatının cirosu içindeki payını yüzde 30 artırdığını açıkladı. Firmanın yılın ilk yarısındaki cirosunun yüzde 35’ini ihracat gelirleri oluşturdu.

İhracatın ciroları içindeki payını, orta vadede yüzde 40’ın üzerine çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Mimsan Pazarlama ve Satış Müdürü Hacer İlhan Yiğit, bu hedef doğrultusunda yılın ikinci yarısında da pazar arayışlarına devam ettiklerini vurguladı. Hacer İlhan Yiğit sözlerine şöyle devam etti:

Yurtdışında başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere; Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve Avrupa’da ki ihracat faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda mevcutta yer aldığımız ülke pazarlarındaki bayi ağımızı genişletmeyi ve potansiyel olarak gördüğümüz ülkelere de yeni bayilikler vermeyi planlıyoruz.

Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Azerbaycan’da satışlarımız beklentilerin üzerinde gerçekleşiyor. Son olarak Temmuz ayında Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde inşa edilen prestijli bir konut projesine 3 adet MGS serisi Üç Geçişli Skoç Tip Sıcak Su Kazanı’nın sevkiyatını gerçekleştirdik.

Avrupa’daki pazar payımızı da artırmaya devam ediyoruz. Sürdürülebilir yaşama katkı sağlayan, çevreci ve verimli teknolojilerimiz Avrupa’da yoğun ilgi görüyor. Temmuz ayında Çek Cumhuriyeti’ne sevk ettiğimiz 150 adet 16 Kw’lık pelet kazan da bu talebin en somut örneği diyebiliriz” dedi.

Hacer İlhan Yiğit, 2022 yılında; çevre, enerji verimliliği, Ar-Ge, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konularının ana gündem maddeleri arasında yer aldığını vurguladı:

“Bu sene Ar-Ge çalışmalarımız doğrultusunda ürün gamımıza Göknar serisi pelet kazanlar”ı ekledik. Özellikle Avrupa ülkelerinden yoğun talep gören Pelet Kazanlarımızla da çevreci bir yaklaşım benimsedik. Diğer yakıtlara göre yüzde 20’lere varan oranlarda daha tasarruflu olan pelet yakıt, hem ekonomik hem de çevreci yakıt sınıfında yer alıyor. Sıkıştırılmış talaş, ağaç kabuğu, zirai ürünler, fındık, badem, ceviz kabuğu gibi maddelerden yapılan pelet yakıtlar aynı zamanda yanma sonucu oluşan enerjinin yüzde 95’inin kullanımına olanak sağlayarak, enerji kaybını da önlüyor.

Pelet kazanlarımız ile işletmenin yanı sıra; nakliyede, depolanmada ve uygulamada da akılcı çözümler sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.