LG Türkiye,  İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı

LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı

LG Electronics (LG)  iklimlendirme ve enerji çözümleri alanındaki yeni ürünlerini Çeşme’de iş ortaklarına tanıttı. İklimlendirme sektöründe trendleri belirleyen LG, çevreci bakış açısıyla geliştirdiği ürünleri sergileyerek R32 soğutucu gazla ilgili bilgi verdi.

LG Electronics (LG), Çeşmede düzenlediği toplantıda iklimlendirme ve enerji çözümleri alanındaki iş ortakları ve bayileriyle bir araya geldi.40 (adet) iş ortağı ve bayiinin katıldığı toplantıda LG Electronics Türkiye’den İklimlendirme ve Enerji Çözümleri Bölüm Başkanı James Park, Bireysel ve Ticari Klima Satış Müdürü Vedat Şahin, Satış Sonrası Teknik Mühendisi Saffet Laçin, Orta Doğu ve Asya Satış ve Pazarlama Sorumlusu  Junseong Lee, Orta Doğu ve Asya Satış Sorumlusu Sanghun Yang, Ticari Klima Satış Müdürü Süleyman Çavuşoğlu, Ticari Klima Satış Müdür Yardımcısı Emrah Akdeniz, Satış Mühendisi Kübra Deniz de sektöre ilişkin yenilikleri anlatarak değerlendirmede bulundu.

Toplantıda konuşma yapan LG Electronics Türkiye Klima ve Enerji Çözümleri Bölüm Başkanı James Park, LG’nin tüm ürünlerinde olduğu gibi iklimlendirme sistemlerini de her zaman çevreci ve inovatif bir bakış açısıyla geliştirmeye özen gösterdiklerinin altını çizerek, “Teknoloji lideri LG olarak, faaliyette bulunduğumuz tüm diğer alanlarda olduğu gibi, iklimlendirme sistemleri sektöründe de global pazar trendlerini belirliyoruz. Pazar trendlerini belirlerken de, tüketici eğilimleri ve beklentilerinin yanı sıra, içerisinde yaşadığımızı dünyamızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Bu ihtiyaçlar da bize, ar-ge çalışmaları yaparken her zaman ön planda tuttuğumuz çevreci bakış açısını işaret ediyor. LG olarak, farklı alanlardaki ürünlerimizde olduğu gibi, iklimlendirme sistemlerimizi de çevreci ve inovatif bakış açımızla geliştiriyoruz.  Yeni nesil ürünlerimizde çevreye verebileceğimiz etkiyi en aza indirmek için tüm dünyada çevre dostu olarak bilinen R32 isimli soğutucu akışkanı kullanıyoruz. Çevre dostu olmasına rağmen bu kadar yüksek performans gösteren tek soğutucu akışkan olan R32, bu yönüyle yeşil soğutucu olarak da adlandırılıyor” dedi.

Yanıcı olarak bilinen R32 soğutucu gazının Güney Kore’de yapılan testler sonucunda düşük yanma seviyesinde olduğu ortaya çıkmış, bu nedenle yeni nesil klimalarda tercih edilmeye başlanmıştı.

Her geçen gün artan global enerji ihtiyacının da altını çizen James Park “Yapılan araştırmalar Orta Doğu gibi sıcak iklimlerde, enerji tüketiminin yüzde 70’i soğutma için kullanılırken, Avrupa’da bu oranın yüzde 48 olduğunu gösteriyor. Rakamlar, tüm dünyada akıllı enerji yönetiminin yaratacağı farkı açıkça ortaya koyuyor. LG olarak biz de, yenilikçi ürünlerimizle kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırırken, içinde yaşadığımız dünyaya, çevreye karşı sorumluluklarımızı da unutmuyoruz” şeklinde konuştu.

LG’den Yeni Nesil Çözümler

LG’nin yenilikçi ve çevre dostu R32 soğutucuya sahip ısıtma sistemi THERMA V Monoblok ve Split Isı Pompası, kullanım sıcak suyu, yerden ısıtma veya radyatöre kadar birçok ısıtma çözümleri ile kullanılabiliyor. Geleneksel bir kazan sisteminin yerini alan ve doğrudan su tesisatına bağlanan THERMA V R32 Monoblok ve Split Isı Pompası, enerji verimliliği,  kolay kontrol, Wi-Fi gibi ileri teknoloji özellikleriyle kullanıcı memnuniyetini garanti ediyor.

LG’nin THERMA V serisi, şirketin ısıtma sektöründeki uzun yıllardır sahip olduğu deneyim ve tasarım becerisi sayesinde pazardaki en iyi ısıtıcılar arasında yer alıyor. 10-135 Hz çalışma aralığına sahip olan kompresör, parça yükü verimliliğini artırarak istenen sıcaklığa hızla ulaşılmasını sağlıyor. LG’nin bu iş sektöründeki uzmanlığını ve gururunu açıkça gösteren THERMA V R32, eksi 25 ºC gibi düşük bir ortam sıcaklığında dahi çalıştırılabilirken, soğuk dış ortam havasında bile 65 ºC’ye kadar sıcak su sağlayabiliyor.

Ayrıca LG’nin devrim niteliğindeki scroll kompresörü rakipsiz bir verimlilik ve güvenilirlik sunuyor. Yeni Kaset tipi, Tavan tipi ve THERMA V R32 Monoblok ve Split Isı Pompası ürünlerinde kullanılan bu teknoloji sayesinde, kullanıcı istenen sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Ayrıca bu yeni teknoloji, geleneksel bir kompresörde bulunan salınım hareketini ortadan kaldırarak, daha düşük enerji tüketimi sağlıyor.

Yeni hafif ticari klimaların bir diğer güçlü özelliği ise dayanıklılığıdır. Ocean Black Fin teknolojisi ile yüksek oranda korozyona dayanıklı olan cihazlar, daha uzun ürün ömrü ve daha düşük bakım maliyetleri vadediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?