Aldağ Banner
Aldağ Banner

Kullanım sıcak suyunda konfor, hız ve yüksek dayanım için Baymak termosifon ve termoboyler ailesi

Kullanım sıcak suyunda konfor, hız ve yüksek dayanım için Baymak termosifon ve termoboyler ailesi

Kullanım sıcak suyu temininde; uygun maliyeti, yüksek kalitesi, sunduğu yüksek konfor ve uzun ömür sayesinde Baymak Türkiye fabrikalarında üretilen elektrikli termosifonlar ve termoboylerler, yıllardır Türk tüketicisinin tercih ettiği en önemli bireysel konfor ürünlerinden biri olmaya devam ediyor.

Isıtma ve soğutma sektörünün lider firmalardan biri olan Baymak, 50 yılı aşkın deneyimiyle tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan çevreci ve teknolojik ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. 2013 yılında dünya iklimlendirme sektörünün en güçlü gruplarından biri olan Hollandalı BDR Thermea Group’un bünyesine katılan Baymak, sektördeki büyümesini sürdürmeye daha güçlü bir şekilde devam ediyor.

Pek çok alanda olduğu gibi kullanım sıcak suyu ihtiyacını gideren termosifon alanında da en güçlü ve tercih edilen markalarından biri olan Baymak, Tuzla’daki tesislerinde yüksek kalite standartlarıyla üretimine devam ediyor. Baymak markalı termosifonlar: yüksek emaye kalitesi, yüksek standartlara sahip izolasyon ve sahip olduğu Mg-Anot çubuk ağırlığı ve buna bağlı olarak uzun ömür ve enerji tasarrufuyla yıllardır tüketicilerine hizmet veriyor.

15 LT’DEN 100 LT’YE KADAR GENİŞ KAPASİTE ARALIĞI

Tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir kapasite aralığına sahip olan Baymak termosifonlar, silindirik ve prizmatik olmak üzere iki farklı tasarıma sahip. Silindirik ürün ailesinin üyesi olan tezgah altı/tezgah üstü modeller, 15 ve 30 litre olmak üzere iki farklı seçenek ve 1,5 kW’lık elektrikli ısıtıcıyla tüketicilerin kullanım sıcak su ihtiyacını karşılıyor. Duvar tipi dikey montaja uygun 50, 65, 80 ve 100 litre kapasiteye sahip olan Aqua Konfor Silindirik modelleri ise çok daha yüksek kapasite gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlandı. Bu ürün grubunun sahip olduğu elektrikli ısıtıcının kapasitesi ise 2kW.

Yüksek kapasite gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan bir diğer ürün grubu ise Baymak Prizmatik Termosifon ailesidir. Aqua LCD Prizmatik ve Aqua LCD Prizmatik JET olmak üzere iki farklı modele sahip olan ürünler 50, 65, 80 ve 100 litre kapasitelerle tüketicilere farklı kullanıcı deneyimi ve fonksiyonlar sunuyor. Auqa Prizmatik LCD modeli standart olarak 2kW elektrikli ısıtıcıya sahipken Aqua Prizmatik LCD JET modeli ise 2 adet 2 kW’lık elektrikli ısıtıcıyla toplamda 4 kW’lık bir ısıtma kapasitesiyle pazardaki hızlı ısıtma gücüne sahip nadir ürünlerden biri.

Silindirik ürün gamı mekanik termostatlı, prizmatik ürün ailesi ise elektronik kontrollü LCD panele sahip. Mekanik kontrole sahip ürünler, kullanım kolaylığıyla dikkat çekerken, LCD ekranlı prizmatik ürün ailesi ise elektronik kart ve yazılım sayesinde programlama özelliği, anti-lejyonella fonksiyonu, susuz çalışmama, donma koruması, çocuk kilidi gibi birçok gelişmiş özelliğe sahip.

TERMOSİFONDA BİR ÜST BOYUT: BAYMAK AQUA TERMOBOYLER

Baymak’ın 3 yıl garanti ile satışa sunduğu Termoboyler, yardımcı ısı kaynağı aracılığıyla elektrik enerjisi gereksinimi azaltarak enerji tasarrufu sağlıyor.

Baymak Termoboyler, elektrik enerjisinin yanı sıra; kat kaloriferi, merkezi ısıtma sistemi, ısı pompası, güneş enerjisi veya jeotermal enerji gibi yardımcı bir ısı kaynağı vasıtasıyla içindeki suyu ısıtıp depolayabiliyor. 65, 80 ve 100 litre kapasitelerde olmak üzere 3 ayrı modeli bulunan Baymak Termoboyler ile her türlü sıcak su ihtiyacı karşılanabiliyor.

Baymak Termoboyler, yalıtım malzemesinde 20 mm kalınlığında, 42 kg/m3 yoğunluğunda kullanılan poliüretan sayesinde ısı kaybını da en aza indiriyor. Böylece enerji tüketiminin az olmasının yanı sıra enerjinin de verimli kullanılması sağlanıyor. İç deponun emaye kaplı olması, kazanın uzun ömürlü ve hijyenik olmasını sağlarken, emaye yüzeyinde oluşabilecek çatlaklar sonucunda korozyon ve delinme ile sonuçlanabilecek süreç, ürün içinde yer alan magnezyum anot çubuğu ile koruma altına alınıyor.

Yardımcı ısı kaynağından gelen sıcak suyun, Termoboylerin serpantinlerinde dolaştırılmasıyla gerçekleşen ısı transferi, depo içindeki kullanım suyunun ısıtılmasını sağlıyor. Bu ısınmanın ardından suyun sıcaklığının, ayarlanan sıcaklığa ulaşmaması halinde 2kW rezistansa sahip olan Termoboyler, elektrik enerjisini kullanarak suyu istenen sıcaklığa ulaştırabiliyor. Kullanım suyu sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, elektrikli rezistans devre dışı bırakılıp ve cihaz ek elektrik enerjisi kullanmadan, mevcut suyu kullanım için hazır tutuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

102. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: