KLİMALARINIZ YAZA HAZIR MI? DAIKIN’İN “SENEDE BİR GÜN” BAKIM KAMPANYASI BAŞLADI

KLİMALARINIZ YAZA HAZIR MI? DAIKIN’İN “SENEDE BİR GÜN” BAKIM KAMPANYASI BAŞLADI

Çevreci ve yüksek teknolojili ürünleriyle iklimlendirme sektöründe öncü bir marka olan Daikin, markası ne olursa olsun ev ve ticari tip klimaları kapsayan, 380 TL’den başlayan fiyatlarla bir bakım kampanyası düzenledi. Klimaların ilk günkü performansına sahip olmasını, dolayısıyla enerji tasarrufunu hedefleyen kampanya “Senede Bir Gün” mottosuyla başladı. Daikin’in tüm Türkiye’ye yayılmış 500’ün üzerindeki yetkili uzman servislerince yapılacak olan bakım kampanyasına katılmak için 15 Haziran 2023 tarihine kadar, Daikin Çağrı Merkezi’nin 7/24 hizmet veren 444 99 90 numarasını arayarak randevu almak yeterli oluyor.

Doğru hava uzmanı Daikin ürün ve hizmetleriyle iklimlendirme sektörüne öncülük etmeye devam ediyor. Klima sahiplerinin cihazlarını uzun yıllar boyunca verimli, güvenli ve konforlu bir şekilde kullanabilmelerine önem veren Daikin, bu amaçla 5 Nisan – 15 Haziran 2023 tarihleri arasında geçerli olacak ‘klima bakım kampanyası’ ile cihazlarınızı yaz mevsimine hazırlıyor. ‘Senede Bir Gün’ mottosuyla hayata geçen ve 380 TL fiyattan başlayan bakım kampanyası, markası ne olursa olsun, tüm ticari ve ev tipi klimaları kapsıyor. Ev veya ofislerdeki klimaların yılda en az 1 kez bakımının yapılması cihazların performansı ve enerji tasarrufu açısından büyük önem taşıdığını belirten Daikin uzmanları, bakımların yetkili servislerce yapılmasının önemine dikkat çekiyor.

Daikin’in tüm Türkiye’ye yayılmış 500’ün üzerindeki yetkili uzman servisleri tarafından yapılacak ‘klima bakım kampanyası’, 5 Nisan – 15 Haziran 2023 tarihleri arasında geçerli olacak. Kampanyadan yararlanmak için 15 Haziran 2023 tarihine kadar Daikin Çağrı Merkezi’nin 7/24 hizmet veren 444 99 90 numarasını arayarak randevu almanız yeterli olacak.

Daikin Akademi bünyesinde periyodik olarak verilen eğitimlerle uzmanlıklarını artıran yetkili servislerce sağlanan klima bakımları hem cihazlarınızın ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufu açısından büyük avantajlar sağlıyor. Klimaların bakımlarını yılda en az 1 kere yaptırmak, cihazın ilk günkü gibi verimli çalışmasına olanak sağlarken aynı zamanda bir dizi avantajı da beraberinde getiriyor. Filtresi tıkalı klimaların performansının düştüğünü söyleyen Daikin uzmanları, böyle bir durumda cihazın kullandığı elektrikle doğru orantılı olarak ısıtma/soğutma yapamayacağını, bunun da yüksek elektrik faturası anlamına geldiğini belirtiyor. Bakım giderleri için ödenen bedelin sağlanan enerji tasarrufuyla 1 yıl içinde amorti edildiğini söyleyen uzmanlar, yetkili servislerce düzenli olarak bakımı yapılan klimaların sonradan çıkabilecek daha büyük ve masraflı arızaların da önüne geçtiğini vurguluyor.

KLİMA BAKIMI NE SAĞLAR?

 • Klimanın ilk günkü verimiyle ve uzun yıllar güvenle çalışmasını sağlar.
 • Filtre başta olmak üzere yapılacak klima bakımı iç ortam havasının sağlıklı olmasını sağlar. Daikin’in patentli özel filtreleri havayı yüzde 99.9 oranında temizleyebilir.
 • Klimanın performansını artırarak enerji tasarrufuna olanak verir.
 • Konusunda uzmanlaşmış yetkili servislerce yapılan klima bakımları sonrası yaşam alanlarınızda temiz ortam havasına kavuşursunuz; bununla birlikte filtrelerde biriken ve zamanla istenmeyen kokulara neden olan atıklardan da kurtulursunuz.
 • Bakım sırasında ileride yaşanabilecek muhtemel arızalar da tespit edilerek giderileceğinden ileride daha büyük maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. Bu tür periyodik bakımlar onarım ve işletme maliyetlerinin düşürülebilmesini sağlar.
 • Klimanın az kullanılması ya da hiç kullanılmamış olması ısı alışverişinin yapıldığı yüzeylerin tıkanmasına engel teşkil etmez. Cihazınızı az kullansanız bile hem iç ortam hem de dış ortam havasına maruz kalarak serpantin ve filtrelerin tıkanması mümkün hale gelir. “Nasılsa az kullanıyorum” diyerek bakımı ihmal etmeniz performansı ve güvenli kullanımı olumsuz etkiler.
 • Klima montajlarının yapılmasından sonra yetkili servisler dışında yapılmış yer değiştirme gibi uygulamalar sandığınız kadar önemsiz değildir. Bu tür durumlarda genelde klimanın içindeki gazın azaldığı gözlenmiştir. Periyodik bakımlar, bunun ortaya çıkması açısından önem taşır.

KAMPANYAYA HANGİ HİZMETLER DAHİL?

 • İç/dış ünite serpantin bakımı
 • İç ünite hava emiş filtreleri temizliği
 • İç ünite ön paneli (üfleme menfezleri) temizliği
 • İç/dış ünite pcb soket bağlantıları kontrolü
 • İç ünite askı sacında gevşeme-esneme kontrolü
 • İç/dış ünite fan pervane kanatçıkları temizliği
 • İç ünite drenaj tavası temizliği, drenaj hortum bağlantısı kontrolü
 • İç/dış ünite besleme hattı klemens bağlantıları kontrolü
 • İç ünite bağlantı ara tesisat sabitlemeleri (kelepçe) kontrolü
 • İç/dış ünite hava sirkülasyonu engel kontrolü
 • İç/dış ünitede mekanik gürültü-anormal ses kontrolü
 • Dış ünite çalışma basınç değerinin kontrolü
 • Dış ünite konsol/platform ya da saplama kontrolü
 • Uzaktan kumanda set ayarları, çalışma koşulları uygunluk kontrolü

 

KAMPANYA KAPSAMINDA UYGULANACAK BAKIM FİYATLARI

Ürün  Liste Fiyatı  Kampanya Fiyatı 
Duvar tipi  480 TL    380 TL 
Kaset tipi 700 TL    500 TL 
Salon tipi 700 TL    500 TL 
Yer-tavan tipi  700 TL    500 TL 
Kanallı  tip  825 TL    650 TL 

 (Fiyatlara KDV dahildir)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

123. Sayımız Yayında.